محققان توصیه می كنند؛ راه های تقویت سیستم ایمنی در مقابله با کووید ۱۹

آنی غذا: بگفته پژوهشگران، بنظر می رسد برخی مواد مغذی نظیر ویتامین های A، C، D و E و مواد معدنی روی، سلنیوم و منیزیم با تقویت سیستم ایمنی مرتبط هستند.

به گزارش آنی غذا به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، خیلی از مطالعات نشان می دهند که بدون میزان کافی مواد مغذی ضروری بدن، سیستم ایمنی بدن لطمه می بیند. این تحقیق شامل مطالعاتی است که نشان میدهد کمبود ویتامین های C و D بیشتر در افراد مبتلا به عفونت، همچون ذات الریه، دیده می شود.
داشتن یک رژیم غذایی حاوی غذاهای تازه و کامل در مقادیر معقول بهترین راه برای دریافت دوز روزانه ویتامین ها همچون آنتی اکسیدان های سالم موجود در میوه ها و سبزیجات است.
رژیم غذایی غنی از آنتی اکسیدان با مجموعه ای از کارهای تقویت کننده سلامت مرتبط هستند. مواد خوراکی سرشار از آنتی اکسیدان عبارتند از:
ویتامین A و بتاکاروتن: کدو حلوایی، هویج، اسفناج، سیب زمینی شیرین، طالبی، سبزی های پهن برگ و انبه.
ویتامین C: مرکبات، توت فرنگی، فلفل دلمه ای، گل کلم، کلم بروکلی، گوجه فرنگی، سیب زمینی شیرین و مارچوبه.
ویتامین E: روغن گیاهی، بادام، غلات کامل، جوانه گندم، سیب زمینی شیرین.
سلنیوم: ماهی قزل آلا و شاه ماهی.
برخی شواهد نشان می دهند که مکمل های ویتامین C، E، D و روی برای عفونت های تنفسی با علائمی مشابه کووید ۱۹ مفید هستند، بااینکه هیچ مطالعه عمده ای در مورد تأثیر آنها بر روی کروناویروس جدید منتشر نشده است.
روی در مقادیر کافی شواهدی در خصوص کاهش طول تعدادی از عفونت های ویروسی در صورت مصرف فوری نشان داده است.
در کنار رژیم غذایی سالم و تغذیه مناسب، انجام برخی کارهای سالم نظیر ورزش، کاهش استرس و خواب خوب به بهبود سیستم ایمنی کمک می نماید.

منبع: