گزارش جدید محققان؛ معرفی بهترین رژیم غذایی ۲۰۱۹، كمك به كاهش وزن

آنی غذا: رژیم غذایی مدیترانه ای یكی از سالم ترین رژیم های غذایی دنیا است كه به كاهش وزن و كاهش احتمال مبتلاشدن به بیماری ها كمك می نماید.

به گزارش آنی غذا به نقل از مهر، محققان در گزارشی جدید اعلام نموده اند رژیم غذایی مدیترانه ای بهترین رژیم غذایی در سال ۲۰۱۹ است. در این مطالعه، ۴۱ رژیم غذایی مورد نظرسنجی قرار گرفت.
رژیم غذایی مدیترانه ای بعنوان بهترین رژیم غذایی برای تغذیه سالم، بهترین رژیم غذایی گیاهی، بهترین رژیم غذایی برای افراد دیابتی و اسان ترین رژیم غذایی مورد پیروی در رده نخست قرار گرفت.
رژیم غذایی DASH (شیوه های رژیمی توقف فشارخون بالا) باز در رتبه دوم این نظرسنجی قرار گرفت. این رژیم غذایی فقط برای افراد مبتلا به فشارخون بالا نیست بلكه برای افراد دارای سابقه خانوادگی مبتلاشدن به فشارخون یا افراد پرریسك در معرض مبتلاشدن به این بیماری باز است.
این رژیم غذایی سرشار از میوه و سبزیجات تازه، روغن زیتون، ماهی، مغزیجات آجیلی، حبوبات، غلات كامل و سایر مواد خوراكی سالم می باشد.
برخی از فواید رژیم غذایی مدیترانه ای شامل كاهش ریسك حمله قلبی و سكته، بهبود سلامت گوارشی، كاهش ریسك بیماری های التهابی و سرطان های نظیر سرطان سینه است.
این رژیم غذایی برای افراد مسن هم مفید می باشد چراكه سبب كاهش روند پیری می شود. این رژیم غذایی دارای خواص ضداكسایشی و ضدالتهابی است، ریسك ضعف و سستی را در افراد مسن می كاهد و سبب افزایش تنوع میكروبی روده می شود. همین طور ریسك احتمال بستری شدن در بیمارستان را برای بیماران مبتلا به سیروز كبدی می كاهد.