مقامات بهداشتی سنگاپور: مبتلایان به کووید خفیف در خانه درمان شوند

وزارت بهداشت سنگاپور روز گذشته (سه شنبه) از ابتلای ۲۶ هزار و ۳۲ تن به کووید۱۹ آگاهی داد که این آمار رکورد جدیدی برای موارد روزانه مبتلاشدن به این بیماری در این کشور شمرده می شود.
به گزارش آنی غذا به نقل از ایسنا، وزارت بهداشت سنگاپور همین طور اعلام نمود: امکان دارد چند هفته طول بکشد تا موج فعلی بیماری کووید۱۹ به اوج خود برسد و کاهش پیدا کند.
همین طور وزارت بهداشت این کشور روز گذشته در اطلاعیه ای اعلام نمود: در حالیکه تعداد بیماران مبتلا به نوع شدید کووید۱۹ و بیمارانی که نیاز به بستری شدن در بخش مراقبت های ویژه دارند زیاد نیست اما تقاضا برای تخت های بیمارستانی افزایش پیدا کرده که آن هم عمدتاً به خاطر ضرورت بستری شدن و درمان بیماران کرونائی مبتلا به بیماری های مزمن و زمینه ای در بیمارستان است.
مقامات بهداشتی سنگاپور از افرادی که به نوع خفیف کووید۱۹ مبتلا شده اند یا علایم این بیماری را ندارند اما تست کرونای آنها مثبت شده خواستند تا به منظور کاهش فشار بر کادر درمان، روند درمان خودرا در خانه سپری کنند.
طبق گزارش ها، از نزدیک به ۲۹۴ هزار مورد مبتلاشدن به کووید۱۹ طی ۲۸ روز گذشته در سنگاپور، ۹۹.۷ درصد از مبتلایان علایم خفیف این بیماری را داشته یا بدون علامت بودند.
به گزارش خبرگزاری رویترز، برمبنای آمارهای رسمی، تا حالا حدود ۹۱ درصد از جمعیت ۵.۵ میلیونی سنگاپور بطور کامل واکسینه شده و ۶۶ درصد از این جمعیت نیز دُز یادآور واکسن کرونا را دریافت کرده اند.