مطالعات نشان می دهد؛ روغن ماهی تاثیری بر افسردگی ندارد

آنی غذا: تحقیقات جدید نشان میدهد که مکمل های روغن ماهی از افسردگی پیشگیری نمی کنند یا خلق و خو را بهبود نمی بخشند.

به گزارش آنی غذا به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، تعدادی از کارشناسان مکمل های روغن ماهی اُمگا ۳ را برای مساعدت با پیش گیری از افسردگی در بیماران پرخطر سفارش می کنند، اما مطالعات نتایج متفاوتی بهمراه داشته است و هیچ دستورالعملی جهت استفاده از روغن ماهی برای این منظور در جمعیت عمومی وجود ندارد.
محققان این مطالعه بیش از ۱۸ هزار بزرگسال بدون افسردگی ۵۰ سال و بالاتر را که بطور متوسط بین ۵ تا ۷ سال ویتامین D و/یا مکمل های امگا ۳ یا دارونما مصرف کرده بودند، مورد مطالعه قرار دادند.
بر اساس گزارش جدید، پژوهشگران هیچ مدرکی در خصوص این که مکمل های اُمگا ۳ از افسردگی پیشگیری کرده یا خلق و خوی را بهبود می بخشند، پیدا نکردند.
دکتر «جوآن منسون»، نویسنده ارشد، سرپرست تیم تحقیق از بیمارستان زنان و بریگهام بوستون، اظهار داشت: «هنوز دلایلی وجود دارد که برخی افراد از مکمل های روغن ماهی اُمگا ۳ استفاده کنند. این مکمل ها بسیار برای سلامت قلب و درمان بیماریهای التهابی مفید هستند و علاوه بر آن برای مدیریت اختلالات افسردگی موجود در بیماران پرخطر استفاده می شوند.»
وی در ادامه اضافه کرد: «با این حال، یافته های ما نشان میدهد که هیچ دلیلی برای بزرگسالان فاقد افسردگی در جمعیت عمومی وجود ندارد که مکمل های روغن ماهی را فقط بمنظور پیش گیری از افسردگی یا حفظ خلق و خوی مثبت خود مصرف کنند.»

منبع: