۱۶۸۳ مبتلاشدن و ۴۵ فوتی جدید كرونا در كشور

به گزارش آنی غذا سخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی ۱۶۸۳ بیمار جدید كووید۱۹ در كشور طی ۲۴ ساعت گذشته آگاهی داد و اظهار داشت: مجموع بیماران كووید۱۹ در كشور به ۱۰۹۲۸۶ نفر رسید.
به گزارش آنی غذا به نقل از ایسنا، دکتر کیانوش جهانپور در توضیح آخرین وضعیت بروز و فوتی های ناشی از کووید۱۹ در کشور اظهار داشت: از روز گذشته تا امروز ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ و برمبنای معیارهای قطعی تشخیصی ۱۶۸۳ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد.
وی اظهار داشت: بدین سان مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۰۹۲۸۶ نفر رسید.
جهانپور اضافه کرد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۴۵ بیمار کووید۱۹ جان خودرا از دست دادند. بدین سان مجموع جان باختگان این بیماری به ۶۶۸۵ نفر رسید.
وی افزود: خوشبختانه تا کنون ۸۷۴۲۲ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند.
به گفته وی، ۲۷۰۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.
سخنگوی وزارت بهداشت اظهار داشت: تا کنون ۶۰۱ هزار و ۳۲۴ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.
جهانپور اشاره کرد: بیش از ۷۰ درصد از موارد جدید شناسایی شده این بیماری، به صورت سرپایی و یا در بیماریابی فعال بوده است؛ بطوریکه این موارد اغلب به دنبال بررسی و ستاندن نمونه از افراد دارای تماس نزدیک با مبتلایان و همین طور افراد دارای علائم خفیف و متوسط این بیماری، شناسایی شده اند.
وی اشاره کرد: کماکان استان خوزستان در وضعیت قرمز بیماری کووید۱۹ قرار دارد و استان تهران نیز نسبت به سایر استانها وضعیت مطلوبی ندارد. بر همین مبنا در سراسر کشور و به ویژه در این دو استان، رعایت و جدیت بیشتر در موارد فاصله گذاری اجتماعی و بهداشت فردی و عمومی را درخواست داریم.

منبع: