محمودزاده: آمریكایی ها شركت های اصلی واردكننده غذا و دارو را تهدید به جریمه می كنند

آنی غذا: یك عضو كمیسیون كشاورزی مجلس در واكنش بگفته برایان هوك در خصوص عدم تحریم غذا و دارو اظهار داشت: آمریكایی ها از یك طرف شركت های اصلی واردكننده غذا و دارو را تهدید به جریمه می كنند از جانب دیگر برای افكار عمومی می گویند كه ما غذا و دارو را تحریم نكردیم.
جلال محمودزاده در گفت و گو با ایسنا در انتقاد بگفته نماینده ویژه آمریكا در امور ایران در خصوص عدم تحریم غذایی و دارویی ایران اظهار داشت: به نظر من گفته آقای برایان هوك دروغ است. الان آمریكا اجازه ورود برخی از مواد دارویی و نهاده های كشاورزی را نمی دهد. برخی از بیماران ما كه داروهای خاصی مصرف می كنند گرفتار مشكل شدند.
این عضو كمیسیون كشاورزی اشاره كرد: بیمارانی به بنده مراجعه نموده اند كه نه در هلال احمر، نه در بازارهای دولتی و نه در بازار آزاد كه دارو گیر نیاورده اند.
محمودزاده سخنان برایان هوك را فرافكنی دانست و اظهار داشت: تحریم ها هم شامل دارو و هم شامل مواد غذایی و نهاده های كشاورزی می شود. من نمی گویم نهاده های كشاورزی وارد نمی گردد ولی نكته اینجاست كه ما نهاده های كشاورزی را به سختی وارد می نماییم.
نماینده مردم مهاباد در مجلس در پاسخ به پرسش كه تحریم های غذایی و دارویی چگونه انجام می شود؟ اظهار داشت: آمریكایی ها از یك طرف شركت های اصلی واردكننده غذا و دارو را تهدید به جریمه می كند از جانب دیگر برای افكار عمومی می گویند كه ما غذا و دارو را تحریم نكردیم.
به گزارش آنی غذا به نقل از ایسنا، برایان هوك، نماینده ویژه آمریكا در امور ایران با انتشار پیامی ویدیویی در صفحه توییتری وازارت خارجه آمریكا با بیان این ادعا كه «مواد دارویی، محصولات كشاورزی، وسایل ارتباطی (اعم از خدمات، نرم افزارها و سخت افزارها) و كمك های بشر دوستانه در فهرست تحریم های آمریكا قرار ندارد» ادعا نمود كه تحریم های سال ۲۰۱۲ ایالات متحده نیز به همین صورت تحریف شده بودند.