یافته های جدید تحقیقاتی؛ فایده روغن كانولا در كاهش كلسترول و قندخون

آنی غذا: روغن كانولا یكی از پرمصرف ترین روغن های گیاهی در جهان است كه دارای فواید متعددی است.

به گزارش آنی غذا به نقل از مهر، روغن كانولا سرشار از اسیدهای چرب مونواشباع نشده است و مشخص شده كه برای افراد چاق و مبتلا به دیابت دارای فواید زیادی است. همین طور در بعضی مطالعات هم، مصرف آن با كاهش خطر سرطان و افزایش هوش در كودكان مرتبط دانسته شده است.
نتایج یك مطالعه دیگر نشان داده است گنجاندن روغن كانولا در رژیم غذایی سالم به كاهش چربی های شكمی در مدت ۴ هفته كمك می نماید.
محققان معتقدند چربی های مونواشباع نشده در روغن كانولا به كاهش چربی دور شكمی كمك می كند؛ چربی های دور شكمی با افزایش ریسك بیماری قلبی-عروقی و مشكلاتی نظیر سندروم متابولیك و دیابت مرتبط هستند.
در یك آزمایش شامل بیشتر از ۱۴۰ نفر، شركت كنندگانی كه رژیم غذایی شان حاوی نان پخته شده با روغن كانولا بود شاهد كاهش قابل توجه میزان گلوكز خون و كلسترول بد یا LDL خون شان بودند.
محققان عنوان می كنند كه روغن كانولا تنها حاوی ۷ درصد چربی اشباع شده است كه كمتر از روغن زیتون است. همین طور به خاطر میزان بالا اسید چرب امگا۳ آن، مصرف این روغن بسیار برای سلامت مفید می باشد.
امگا۳ مولفه اصلی رشد مغز بوده و در درمان افسردگی مفید می باشد. همین طور این اسیدچرب برای كاهش خطر بیشتر بیماری های قلبی-عروقی و مشكلات مغزی هم مفید تلقی می شود.
در مطالعه محققان دانشگاه ایالتی داكوتای جنوبی آمریكا هم مشخص شد روغن كانولا سبب كاهش اندازه و شیوع تومورهای روده در موش ها شد.