مدیرعامل سازمان تداركات پزشكی: برای کسب اطلاعات دارویی از هلال احمر با شماره ۴۱۶۵۱ تماس بگیرید

مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر از پذیرش ۴۶۹۷ نسخه دارویی در روزهای تعطیلات نوروزی در داروخانه های مرکزی و تهران پارس اطلاع داد.

به گزارش آنی غذا به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا عسکری در مورد خدمت رسانی داروخانه های هلال احمر در شهر تهران اظهار داشت: از آغاز تعطیلات ایام نوروز (یکم لغایت سیزدهم فروردین ماه)، ۴۶۹۷ بیمار برای تهیه داروهای خود به داروخانه های مرکزی و تهرانپارس مراجعه نموده اند.

وی اضافه کرد: داروخانه های هلال احمر به علت خصوصیت هایی همچون وجود نیروهای مجرب و متعهد، کنترل و نظارت دقیق و همینطور تأمین و توزیع بموقع و مطمئن داروهای مورد نیاز بیماران و از طرفی به واسطه توزیع داروهای خاص باکیفیت مناسب و همینطور داروهای پرونده ای از جایگاه و اهمیت انکارناپذیری در نظام توزیع دارو برخوردار می باشند و اغلب داروهایی که در این داروخانه ها عرضه می شود، زیر پوشش بیمه های جاری کشور هستند.

این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: در داروخانه مرکزی جمعیت هلال احمر با بکارگیری سیستم مکانیزه و عرضه داروهای خاص، نصب دستگاه خودپرداز، بهره مندی از نیروی انسانی متخصص، پاسخگویی و تکریم رجوع کنندگان، استقرار نمایندگان سازمان های بیمه گر شامل تأمین اجتماعی، خدمات درمانی، سلامت و نیروهای مسلح در داروخانه و هم ایجاد امکانات رفاهی تلاش می شود تا به رغم حجم بالای مراجعین و بیماران، مدت زمان انتظار برای دریافت دارو در حداقل زمان ممکن انجام پذیرد.

عسکری افزود: یکی از وظایف سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر کمک به تأمین داروهای حیاتی کشور است و در هر شرایطی مرتفع ساختن نیازهای دارویی مردم از اولویت های هلال احمر است.

بنابر اعلام پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، لازم به ذکر است که داروخانه مرکزی هلال احمر در تهران، خیابان طالقانی و داروخانه مرکزی شماره ۲ تهرانپارس، در خیابان جشنواره واقع شده است و هموطنان و بیماران عزیز می توانند برای کسب اطلاعات دارویی با خط ویژه ۴۱۶۵۱ تماس گیرند.

منبع: