محققان بریتانیایی تاكید می كنند؛ کاهش مصرف گوشت ریسک مبتلا شدن به سرطان را می کاهد

به گزارش آنی غذا نتایج یک تحقیق جدید نشان داده است افرادی که رژیم غذایی بدون گوشت دارند یا حداقل برای مصرف آن محدودیت قائل می شوند، با کاهش خطر مبتلا شدن به بعضی از شایع ترین سرطان ها روبرو هستند.

به گزارش آنی غذا به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، محققان بریتانیایی تاکید نمودند که یافته های آنها به صورت قطعی ثابت نمی کند که رژیم های گیاهخواری خطر ابتلاء به سرطان را می کاهد.
اما این یافته ها که بر مبنای بررسی بیشتر از ۴۷۰ هزار نفر است، این مورد را تقویت می کند که رژیم های غذایی بدون گوشت و کم گوشت حداقل با خطرات کمتر سرطان مرتبط هستند.
«کودی واتلینگ»، محقق ارشد از دانشگاه آکسفورد، اظهار داشت: «البته این رابطه بسته به نوع سرطان متفاوت می باشد. ما از شواهد قبلی می دانیم که مصرف زیاد گوشت فرآوری شده و گوشت قرمز با خطر بالاتر سرطان روده بزرگ مرتبط می باشد.»
محققان دریافتند خطر ابتلاء به سرطان روده بزرگ در افرادی که از رژیم غذایی کم گوشت پیروی می کردند (۵ وعده یا کمتر گوشت قرمز یا مرغ در هفته) در مقایسه با افرادی که بیشتر گوشت مصرف می کردند، ۹ درصد کمتر بود.
تیم تحقیق دریافت که رژیم گیاهخواری در مقابل سرطان سینه نقش محافظتی دارد، اما فقط در بین زنان یائسه. خطر ابتلاء به این بیماری در آنها ۱۸ درصد کمتر از زنان یائسه ای بود که بیشتر از ۵ بار در هفته گوشت می خوردند.
در مورد سرطان پروستات، این مطالعه نشان داد که این خطر در بین مردانی که گیاهخوار بودند (ماهی می خورند اما گوشت نمی خورند) کمتر است؛ در مقایسه با مردانی که اغلب گوشت می خوردند، خطر ابتلاء به این بیماری ۲۰ تا ۳۱ درصد کمتر بود.

منبع: