در جلسه كارگروه تخصصی كرونا به ریاست مخبر عنوان شد تزریق بیش از ۱۳۸ میلیون دوز واکسن کرونا

جلسه کارگروه روسای کمیته های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا عصر امروز(چهارشنبه) به ریاست معاون اول رئیس جمهور اجرا شد.
به گزارش آنی غذا به نقل از ایسنا، در این نشست که رئیس دفتر رئیس جمهور، وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس جمعیت هلال احمر نیز حضور داشتند، وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گزارشی از آخرین وضعیت کرونا در کشور و تعداد بستری ها و فوت شدگان ناشی از کرونا ارائه کرد.
دکتر عین الهی همین طور گزارشی از آخرین وضعیت رنگ بندی شهرهای کشور و نیز میزان واکسن های تزریق شده ارائه کرد و اظهار داشت: تا حالا بیش از ۱۳۸ میلیون دوز واکسن در کشور تزریق شده و پوشش تزریق نوبت اول واکسن در کشور ۹۱ درصد، نوبت دوم ۸۱ درصد و نوبت سوم ۳۲ درصد است.
در این جلسه همین طور وضعیت آمادگی بیمارستان ها در پیک ششم کرونا و درصد اشغال تخت های آی سی یو و تخت های بیمارستانی به تفکیک استانها و نیز روند بستری و فوتی در گروههای سنی مختلف مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
در این جلسه همین طور باتوجه به روند رو به رشد مبتلاشدن به اومیکرون در کشور، بر ضرورت تزریق دوز سوم واکسن کرونا تاکید شد.
در ادامه این جلسه برخی پیشنهادات جهت طرح در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و قرار شد این پیشنهادات برای تأیید نهایی در جلسه ستاد ملی مطرح شود.