رییس سازمان غذا و دارو اعلام كرد تولید ۳۰ میلیون دز واکسن کرونای داخلی تابحال

رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه تا کنون با ۳۰ میلیون دُز واکسن کرونای تولید داخل نیاز کشور را تأمین کرده ایم، اظهار داشت: واکسن مورد نیاز کشور برای سال آینده هم از منابع تولید داخل تأمین می شود.

به گزارش آنی غذا به نقل از ایسنا، دکتر دارایی در مراسم افتتاح کارخانه واکسن فخراوک، اظهار داشت: در اینجا شاهد تولید واکسن کرونا هستیم و دوستان به قولی که دادند، عمل کردند و در کمترین زمان ممکن با ساخت این مجموعه با فناوری بالا که البته تماما از جانب خود دانشمندان ما در مجموعه وزارت دفاع انجام شده است. ازاین رو توانستند به تولید واکسن کرونا دست یابند و در اختیار وزارت بهداشت قرار دادند.

وی اضافه کرد: هم اکنون مردم می توانند از واکسن فخرا در سطح عرضه استفاده کنند. این یکی از دستاوردهای بزرگ جمهوری اسلامی ایران است؛ چونکه علیرغم تمام تحریم های ظالمان، ما همچنان مصمم هستیم که همه نیازهای مردم مان را در حوزه کالاهای سلامت، دارو، واکسن و… تأمین نماییم.

دارایی افزود: تا کنون با ۳۰ میلیون دُز واکسن کرونای تولید داخل از جانب شرکتهای مختلف دارویی و دانش بنیان، توانستیم نیاز کشور را تأمین نماییم. در آینده نزدیک این تولید به رقم بالاتری خواهد رسید.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، وی اظهار داشت: در عین حال واکسن مورد نیاز کشور برای سال آینده هم از منابع تولید داخل تأمین می شود. این واکسن ها با پلت فرم های مختلف، کارایی بالا و ایمنی مناسب در اختیار مردم قرار می گیرند.