اوج گیری مرگ و میر کرونایی در بعضی ایالات آمریکا

بر مبنای آمارهای بیمارستانی در آمریکا به نظر می آید تعداد بیمارانی که بر اثر کووید۱۹ در بیمارستان های بعضی از ایالات جان خویش را از دست می دهند طی روزهای اخیر به اوج رسیده است.
به گزارش آنی غذا به نقل از ایسنا، بعد از آنکه سویه مسری دلتا سبب افزایش موارد مبتلا شدن به کووید۱۹ در آمریکا شده، آمارهای بیمارستانی در این کشور نشان می دهند که تعداد موارد فوتی ناشی از مبتلا شدن به این بیماری در بعضی از ایالات این کشور، اوج گیری باردیگر داشته است.
بر اساس داده های وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده، میانگین هفت روزه مرگ و میرهای کرونایی در بیمارستان های این کشور ۸.۹ درصد است که به نسبت اوج اخیرِ موارد فوتی در ۱۶ سپتامبر سالجاری میلادی (۲۰۲۱) رو به کاهش است.
بنابر گزارش بلومبرگ، هرچند مرگ و میرهای کرونایی در آمریکا طی ماه های اخیر و بعد از شیوع سویه دلتا بخصوص در بعضی از ایالت ها افزایش داشته است.
خبرگزاری آناتولی هم در گزارشی آورده است که طی یک روز بیشتر از ۳۰۰۰ بیمار کرونایی در آمریکا جان خویش را از دست داده اند. برپایه تازه ترین داده های دانشگاه جانز هاپکینز طی ۲۴ ساعت ۳۱۴۵ قربانی کرونا در آمریکا ثبت شده که رکورد جدیدی به حساب می آید.

منبع: