آمار جهانی كووید-۱۹

آنی غذا: شمار مبتلایان و قربانیان كروناویروس در جهان همچنان رو به افزایش است و بر طبق آخرین آمارها، شمار قربانیان بیماری كووید-۱۹ به ۵۸۶ هزار و ۸۴۵ نفر رسیده است.
به گزارش آنی غذا به نقل از ایسنا، روند افزایش آمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ که تابحال در ۲۱۳ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
تازه ترین آمارها حاکی از آنست که شمار مبتلایان کروناویروس جدید در جهان به ۱۳ میلیون و ۶۹۲ هزار و ۹۱۹ نفر رسیده و تابحال مرگ ۵۸۶ هزار و ۸۴۵ نفر در اثر این بیماری تأیید شده است.
همین طور بنابر تازه ترین آمارها تابحال هشت میلیون و ۱۴۸ هزار و ۵۷۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹بهبود یافته اند.
از میان چهار میلیون و ۹۵۷ هزار و ۴۹۸ مورد ابتلای فعال در سراسر جهان، ۹۹ درصد موارد یعنی چهار میلیون و ۸۹۷ هزار و ۷۲۸ نفر وضعیت خفیف داشته اند و تنها ۵۹ هزار و ۷۷۰ مورد معادل یک درصد از کل موارد در وضعیت وخیم قرار دارند.
همین طور از هشت میلیون و ۷۳۵ هزار و ۴۲۱ پرونده مختومه بیماران مبتلا به کرونا، هشت میلیون و ۱۴۸ هزار و ۵۷۶ نفر معادل ۹۳ درصد از موارد بهبود یافته و ۵۸۶ هزار و ۸۴۵ نفر معادل هفت درصد از موارد جان خودرا از دست داده اند.
آمریکا همچنان درصدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار داشته و بیشترین آمار قربانیان و مبتلایان به این بیماری را به خود مختص کرده است.
از طرف دیگر برزیل و هند به لحاظ تعداد مبتلایان به ترتیب در رتبه های دوم و سوم جای گرفتند و برزیل و انگلیس نیز بعد از آمریکا بیشترین شمار قربانیان ناشی از کروناویروس را به خود اختصاص داده اند.
بنا بر گزارش پایگاه اطلاع رسانی “ورلداُمتر”، تعداد مبتلایان و قربانیان این بیماری در کشورهایی که بنا بر گزارش های رسمی بالاترین آمارها را داشته اند تا لحظه انتشار این خبر به ترتیب به شرح زیر است:
۱. آمریکا سه میلیون و ۶۱۶ هزار و ۷۴۷ مبتلا، ۱۴۰ هزار و ۱۴۰ قربانی
۲. برزیل یک میلیون و ۹۷۰ هزار و ۹۰۹ مبتلا، ۷۵ هزار و ۵۲۳ قربانی
۳. هند ۹۷۰ هزار و ۱۶۹ مبتلا، ۲۴ هزار و ۹۲۹ قربانی
۴. روسیه ۷۴۶ هزار و ۳۶۹ مبتلا، ۱۱ هزار و ۷۷۰ قربانی
۵. پرو ۳۳۷ هزار و ۷۲۴ مبتلا، ۱۲ هزار و ۴۱۷ قربانی
۶. شیلی ۳۲۱ هزار و ۲۰۵ مبتلا، ۷۱۸۶ قربانی
۷. مکزیک ۳۱۷ هزار و ۶۳۵ مبتلا، ۳۶ هزار و ۹۰۶ قربانی
۸. آفریقای جنوبی ۳۱۱ هزار و ۴۹ مبتلا، ۴۴۵۳ قربانی
۹. اسپانیا ۳۰۴ هزار و ۵۷۴ مبتلا، ۲۸ هزار و ۴۱۳ قربانی
۱۰. انگلیس ۲۹۱ هزار و ۹۱۱ مبتلا، ۴۵ هزار و ۵۳ قربانی
بعد از آن ایران با ۲۶۴ هزار و ۵۶۱ بیمار مبتلا به کووید-۱۹ و ۱۳ هزار و ۴۱۰ قربانی ناشی از آن در رتبه یازدهم جدول کشورهای درگیر کرونا در جهان قرار گرفته است.
سپس کشورهای پاکستان با ۲۵۵ هزار و ۷۶۹ مبتلا، ایتالیا با ۲۴۳ هزار و ۵۰۶ مبتلا، عربستان سعودی با ۲۴۰ هزار و ۴۷۴ مبتلا، ترکیه با ۲۱۵ هزار و ۹۴۰ مبتلا، آلمان با ۲۰۱ هزار و ۲۵۲ مبتلا، بنگلادش با ۱۹۳ هزار و ۵۹۰ مبتلا، فرانسه با ۱۷۳ هزار و ۳۰۴ هزار مبتلا، کلمبیا با ۱۶۵ هزار و ۱۶۹ مبتلا، آرژانتین با ۱۱۱ هزار و ۱۴۶ مبتلا، کانادا با ۱۰۸ هزار و ۸۲۹ مبتلا و قطر با ۱۰۴ هزار و ۹۸۳ مبتلا تابحال بیش از ۱۰۰ هزار مبتلا به کرونا را گزارش داده اند.
بعد از آن مصر با ۸۴ هزار و ۸۴۳ مبتلا، عراق با ۸۳ هزار و ۸۶۷ مبتلا، چین با ۸۳ هزار و ۶۱۲ مبتلا، اندونزی با ۸۰ هزار و ۹۴ مبتلا، سوئد با ۷۶ هزار و ۴۹۲ مبتلا، اکوادور با ۷۰ هزار و ۳۲۹ مبتلا، بلاروس با ۶۵ هزار و ۴۴۳ مبتلا، قزاقستان با ۶۳ هزار و ۵۱۴ مبتلا، بلژیک با ۶۲ هزار و ۸۷۲ مبتلا، عمان با ۶۱ هزار و ۲۴۷ مبتلا، فیلیپین با ۵۸ هزار و ۸۵۰ مبتلا، کویت با ۵۶ هزار و ۸۷۷ مبتلا، امارات متحده عربی با ۵۵ هزار و ۸۴۸ مبتلا، اوکراین با ۵۵ هزار و ۶۰۷ مبتلا، بولیوی با ۵۲ هزار و ۲۱۸ مبتلا و هلند با ۵۱ هزار و ۲۵۲ مبتلا بیش از ۵۰ هزار مورد مبتلاشدن را تابحال ثبت کرده اند.
همین طور کشورهای پاناما، جمهوری دومینیکن، پرتغال، سنگاپور، سرزمین های اشغالی، لهستان، افغانستان، بحرین، نیجریه، رومانی، سوئیس، ارمنستان، گواتمالا، هندوراس، ایرلند، آذربایجان، غنا، ژاپن، الجزایر و مولداوی بیش از ۲۰ هزار مبتلا را تابحال ثبت کرده اند.

منبع: