ساخت دستگاه پالس اكسیمتر انگشتی در كشور

به گزارش آنی غذا پژوهشگران یكی از واحدهای فناور مستقر در مركز رشد فناوری دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل موفق به طراحی و تولید دستگاه پالس اكسیمتر انگشتی با نام تجاری RST-SP۹۵ شدند.
به گزارش آنی غذا به نقل از ایسنا، دستگاه پالس اکسیمتر انگشتی وسیله ای است که می تواند با کمک داده های دریافتی از انگشت فرد اطلاعات مفیدی از ضربان قلب و درصد اکسیژن اشباع خون ارائه نماید. استفاده از این دستگاه در مراکز بهداشتی و درمانی، ادارات، شرکت ها و مراکز مختلف تجاری و صنعتی و همینطور در تمامی منازل جهت بررسی روزانه وضعیت عمومی افراد سفارش می شود.

همینطور لزوم استفاده از این دستگاه جهت تشخیص و یا غربالگری در طرح های قرنطینه یا فاصله گذاری اجتماعی هم نمایان خواهد بود؛ چون که بیمار علائمی چون تب و کوفتگی را بعد از درگیری شدید سیستم ایمنی با ویروس از خود بروز خواهد داد؛ اما در خیلی از موارد چک کردن میزان اکسیژن خون داده های ارزشمندتری به لحاظ بررسی وضعیت سلامت فرد جهت اقدامات اولیه به حساب می آید.

بر مبنای اعلام اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، توسعه این محصول با حمایت مرکز رشد فناوری و انجمن حامیان علم، فناوری و نوآوری دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل انجام شده است.

منبع: