آمار جهانی همه گیری كووید-۱۹

آنی غذا: روند افزایش آمار مبتلایان به بیماری كووید-۱۹ كه تابحال در ۲۱۳ كشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.

به گزارش آنی غذا به نقل از ایسنا، تازه ترین آمارها از آن حکایت می کند که شمار قربانیان کروناویروس جدید، عامل بیماری کووید-۱۹ به ۴۱۹ هزار و ۲۰ نفر رسیده و تابحال ابتلای هفت میلیون و ۴۵۸ هزار و ۹۲۱ نفر هم به این بیماری تأیید شده است.

همچنین بنابر تازه ترین آمارها تابحال سه میلیون و ۷۷۸ هزار و ۲۱۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ تابحال بهبود یافته اند.

در حالی که تا چندی قبل اروپا به یکی از مراکز شیوع کروناویروس جدید در جهان تبدیل گشته بود اما آمریکای جنوبی بخصوص برزیل به کانون جدیدی برای شیوع این ویروس تبدیل گشته و سازمان جهانی بهداشت (WHO) هم نسبت به وضعیت کشورهای این منطقه ابراز نگرانی کرده است.

همچنین سازمان جهانی بهداشت با اشاره به اینکه شیوع کروناویروس به صورت کلی در سرتاسر جهان وخیم تر شده از مقامات کشورها خواسته است تا اقدامات خویش را برای کنترل شیوع این بیماری تشدید کنند.

آمریکا همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد و بیشترین آمار قربانیان و مبتلایان به این بیماری را به خود مختص کرده است.

از سوی دیگر برزیل و روسیه به لحاظ تعداد مبتلایان به ترتیب در رتبه های دوم و سوم جای گرفتند و انگلیس هم بعد از آمریکا بیشترین شمار قربانیان ناشی از کروناویروس را به خود مختص کرده است.

بنابرگزارش پایگاه اطلاع رسانی “ورلداُمتر”، تعداد مبتلایان و قربانیان این بیماری در کشورهایی که بنابر گزارش های رسمی بالاترین آمارها را داشته اند تا لحظه انتشار این خبر به ترتیب به شرح زیر است:

۱. ایالات متحده دو میلیون و ۶۶ هزار و ۴۰۱ مبتلا، ۱۱۵ هزار و ۱۳۰ قربانی

۲. برزیل ۷۷۵ هزار و ۱۸۴ مبتلا، ۳۹ هزار و ۷۹۷ قربانی

۳. روسیه ۴۹۳ هزار و ۶۵۷ مبتلا، ۶۳۵۸ قربانی

۴. انگلیس ۲۹۰ هزار و ۱۴۳ مبتلا، ۴۱ هزار و ۱۲۸ قربانی

۵. اسپانیا ۲۸۹ هزار و ۳۶۰ مبتلا، ۲۷ هزار و ۱۳۶ قربانی

۶. هند ۲۸۷ هزار و ۱۵۵ مبتلا، ۸۱۰۷ قربانی

۷. ایتالیا ۲۳۵ هزار و ۷۶۳ مبتلا، ۳۴ هزار و ۱۱۴ قربانی

۸. پرو ۲۰۸ هزار و ۸۲۳ مبتلا، ۵۹۰۳ قربانی

۹. آلمان ۱۸۶ هزار و ۸۶۶ مبتلا، ۸۸۴۴ قربانی

۱۰. ایران ۱۷۷ هزار و ۹۳۸ مبتلا، ۸۵۰۶ قربانی

پس از آن کشورهای ترکیه با ۱۷۳ هزار و ۳۶ مبتلا، فرانسه با ۱۵۵ هزار و ۱۳۶ مبتلا، شیلی با ۱۴۸ هزار و ۴۹۶ مبتلا، مکزیک با ۱۲۹ هزار و ۱۸۴ مبتلا، پاکستان با ۱۱۹ هزار و ۵۳۶ مبتلا، عربستان سعودی با ۱۱۲ هزار و ۲۸۸ مبتلا تابحال بیشتر از ۱۰۰ هزار مبتلا به کرونا را گزارش داده اند.

منبع: