مدیركل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت: دانشكده طب سنتی تبریز بعنوان مرجعی برای طب غیركلاسیك خواهد درخشید

به گزارش آنی غذا آذربایجان شرقی مدیركل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت با ابراز خرسندی از اقدامات انجام شده در حوزه طب سنتی در تبریز اشاره كرد: دانشكده طب سنتی تبریز بعنوان مرجعی برای دست اندركاران طب غیركلاسیك خواهد درخشید.
محمدرضا شمس اردکانی، عصر دوشنبه، دوازدهم خرداد ماه در جمع خبرنگاران در تبریز ضمن قدردانی از اقدامات انجام شده در دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، اظهار نمود: با حضور افراد مهم، متعهد و آگاه، دانشکده طب سنتی تبریز، یکی از مراکز تولید علم و دانش در حوزه طب سنتی خواهد بود و نقشش را آن گونه که شایسته تبریز و دانشگاه علوم پزشکی است، ایفا خواهدنمود.
وی در ادامه با اعلان اینکه برمبنای سیاست های دولت جمهوری اسلامی در سال ۸۶، نخستین دانشکده های طب سنتی در ایران تاسیس شدند، اظهار داشت: دانشکده های طب سنتی تهران، ایران، شهید بهشتی و شاهد، جزو نخستین دانشکده های طب سنتی در ایران بودند.
وی با اشاره به پیشینه علمی، تاریخی و فرهنگی تبریز، اظهار نمود: تبریز، قطب بزرگ علمی کشور در طول تاریخ ایران بوده و دومین دانشگاه بعنوان دانشگاه کلاسیک در ایران در این شهر تاسیس شده است.
شمس اردکانی، نقش تبریز در جریانات دو قرن اخیر در ایران را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: تبریز در عرصه های علم، اقتصاد، فرهنگ و ایثار تاثیر گذار بوده که این ایثار امروز نیز در جانفشانی های کادر درمان این شهر نمایان است.

منبع: