یك عضو كمیسیون بهداشت و درمان مجلس: مردم مطمئن باشند با اهدای خون كرونا نمی گیرند

به گزارش آنی غذا یك عضو كمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با درخواست از مردم برای اهدای خون اظهار داشت: خیال مردم راحت باشد كه با اهدای خون كرونا نمی گیرند؛ چون در مراكز مربوطه پروتكل های بهداشتی به دقت رعایت می شود.
بشیر خالقی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: مردم همواره در اهدای خون همراهی لازم را داشته اند اما پس از انتشار كرونا این مورد تحت تأثیر قرار گرفت؛ بنابراین لازم است سازمان انتقال خون از راه رسانه ها به خصوص صدا و سیما در اینباره اطلاع رسانی كرده و به مردم این اطمینان را بدهد كه در مراكز مربوطه پروتكل های بهداشتی رعایت می شوند.
وی ادامه داد: بطور قطع در شرایط فعلی اهدای خون لازم است و انتظار ما از مردم همراهی چون گذشته می باشد البته كه باید سازمان انتقال خون از راه رسانه ها این اطمینان را به مردم بدهد كه با اهدای خون كرونا نمی گیرند چون اساسا كرونا ربطی به اهدای خون ندارد.
این عضو كمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی توضیح داد: اگر فاصله گذاری مناسب در مراكز انتقال خون رعایت شود بطور قطع كسی كرونا نخواهد گرفت؛ كما این كه در این مراكز هم پرستاران حاضر با ماسك و دستكش و رعایت پروتكل های بهداشتی از مردم خون می گیرند بطور قطع كسی كه كرونا دارد در آن مركز پذیرش نمی شود؛ پس مردم از این بابت نگرانی نداشته باشند و همچون گذشته برای اهدای خون همراهی كند.