آمار جهانی همه گیری كووید-۱۹ ۱ و شش دهم میلیون مبتلا و ۹۵ هزار قربانی كرونا در جهان

آنی غذا: آمارهای رسمی حاكی از آنست كه روند افزایش شمار مبتلایان به كووید-۱۹ در سراسر جهان همچنان صعودی بوده و شمار قربانیان جهانی این بیماری نیز درحال افزایش است.
به گزارش آنی غذا به نقل از ایسنا، كروناویروس جدید كه عامل بروز بیماری كووید-۱۹ است، نخستین بار در ماه دسامبر در چین گزارش شد و هم اكنون به ۲۰۹ كشور و منطقه از سراسر جهان گسترش پیدا كرده است.
تا لحظه انتشار این خبر شمار كلی مبتلایان به كووید-۱۹ در جهان یك میلیون و ۶۰۴ هزار و ۸۵۵ نفر است كه ۹۵ هزار و ۷۳۸ نفر از آنها جان باخته و ۳۵۶ هزار و ۶۷۳ نفر نیز بهبود یافته اند.
ایالات متحده آمریكا با ۴۶۸ هزار و ۸۸۷ مورد مبتلاشدن و ۱۶ هزار و ۶۹۷ قربانی در صدر لیست مبتلایان جهانی قرار گرفته است. ۲۵ هزار و ۹۲۸ نفر از مبتلایان این كشور نیز بهبود یافته اند.
اسپانیا با افزایش شمار مبتلایان و ثبت ۱۵۳ هزار و ۲۲۲ مورد در رتبه دوم لیست مبتلایان جهانی كرونا قرار گرفته است. تابحال ۱۵ هزار و ۴۴۷ نفر از مبتلایان این كشور جان خودرا از دست داده و ۵۲ هزار و ۱۶۵ نفر بهبود یافته اند.
ایتالیا نیز ۱۴۳ هزار و ۶۲۶ مورد مبتلاشدن را به ثبت رسانده كه از این میان ۱۸ هزار و ۲۷۹ نفر جان خودرا از دست داده و ۲۸ هزار و ۴۷۰ نفر بهبود پیدا كرده اند.
در آلمان نیز شمار مبتلایان ۱۱۸ هزار و ۲۳۵ نفر اعلام شده كه از این تعداد ۲۶۰۷ نفر جان باخته و ۵۲ هزار و ۴۰۷ نفر نیز بهبود یافته اند.
فرانسه نیز شمار مبتلایان به بیماری كووید-۱۹ را ۱۱۷ هزار و ۷۴۹ نفر اعلام نموده است. از این میان تابحال ۱۲ هزار و ۲۱۰ نفر جان باخته و ۲۳ هزار و ۲۰۶ نفر بهبود یافته اند.
چین كه اعلام نموده شیوع كروناویروس را تا حد زیادی كنترل كرده تابحال ۸۱ هزار و ۹۰۷ مورد مبتلاشدن به كووید-۱۹ را گزارش كرده كه با بیان یك مورد جدید فوتی، تعداد قربانیان این بیماری در این كشور به ۳۳۳۶ نفر رسید. هم چنین تعداد بهبودیافتگان به ۷۷ هزار و ۴۵۵ نفر افزایش یافته است.
همین طور در ایران تابحال ابتلای ۶۶ هزار و ۲۲۰ نفر تایید شده است كه از این میان ۴۱۱۰ نفر جان خودرا از دست داده و ۳۲ هزار و ۳۰۹ نفر نیز بهبود یافته اند.
در انگلیس نیز ۶۵ هزار و ۷۷ نفر تابحال به این ویروس مبتلا شده اند كه ۷۹۷۸ نفر از آنها جان باخته و ۱۳۵ نفر بهبود یافته اند.
تركیه هم تابحال ابتلای ۴۲ هزار و ۲۸۲ نفر را به بیماری كووید-۱۹ اعلام نموده كه از این میان ۹۰۸ نفر جان باخته و ۲۱۴۲ نفر نیز بهبود یافته اند.
همین طور بلژیك با ۲۴ هزار و ۹۸۳ مبتلا و ۲۵۲۳ قربانی، سوئیس با ۲۴ هزار و ۵۱ مبتلا و ۹۴۸ قربانی و هلند با ۲۱ هزار و ۷۶۲ مبتلا و ۲۳۹۶ قربانی از كشورهای اروپایی با میزان شیوع گسترده محسوب می شوند.
بنا بر آمارهای سایت “ورلداُمتر”، كانادا با ۲۰ هزار و ۷۶۵ مبتلا و ۵۰۹ قربانی، برزیل با ۱۸ هزار و ۱۷۶ مبتلا و ۹۵۷ قربانی، پرتغال با ۱۳ هزار و ۹۵۶ مبتلا و ۴۰۹ قربانی، اتریش با ۱۳ هزار و ۲۴۴ مبتلا و ۲۹۵ قربانی، كره جنوبی با ۱۰ هزار و ۴۵۰ مبتلا و ۲۰۸ قربانی، روسیه با ۱۰ هزار و ۱۳۱ مبتلا و ۷۶ قربانی و سرزمین های اشغالی با ۹۹۶۸ مبتلا و ۸۶ قربانی از دیگر كشورها با میزان شیوع بالای كروناویروس جدید هستند.

منبع: