افتتاح نخستین مركز غیردولتی شبانه روزی توانبخشی معلولین شدید و خیلی شدید غرب كشور در اراك

به گزارش آنی غذا ایسنا/مركزی مدیركل بهزیستی استان مركزی اظهار داشت: نخستین مركز غیردولتی شبانه روزی تخصصی توانبخشی و نگهداری معلولین جسمی-حركتی شدید و خیلی شدید غرب كشور در اراك افتتاح شد.
زهرا امینی امروز یكشنبه بیستم بهمن ماه در حاشیه افتتاح پروژه های اقتصادی و اشتغالزایی بهزیستی، در جمع خبرنگاران اظهار نمود: در روزهای الله دهه فجر افتتاح ۵۶ پروژه در سطح استان مركزی برنامه ریزی شده بود كه ۳۵ واحد آن واحد مسكونی مددجویی و ۱۵ واحد اشتغازایی برای مددجویان سازمان بهزیستی بوده است.
وی اضافه كرد: همینطور چندین طرح و پروژه در حوزه معاونت توانبخشی، اجتماعی و پیشگیری هم در جهت آموزش و نگهداری و توانبخشی مددجویان و معلولین ضایعه نخاعی امروز در شهر اراك راه اندازی شد.
مدیركل بهزیستی استان مركزی خاطرنشان كرد: همچون این برنامه ها افتتاح نخستین مركز تخصصی توانبخشی و نگهداری معلولین جسمی-حركتی شبانه روزی غرب كشور با ظرفیت ۳۰ نفر در سطح شهر اراك بود كه هم اكنون ۷ نفر در این مركز نگهداری می شوند و ۶ مددجوی دیگر هم در حال انجام آزمایشات اولیه برای ورود به این مركز هستند.
امینی بیان نمود: عرضه خدمات پزشكی پرستاری، فیزیوتراپی و كاردرمانی و خدمات آموزشی و حرفه ای همچون خدمات قابل عرضه در این مركز است.
وی افزود: از دیگر برنامه های امروز، افتتاح مركز روزانه نگهداری معلولان جسمی و حركتی بالای ۱۴ سال با ظرفیت ۵۰ نفر، مركز روزانه اوتیسم با ظرفیت ۵۰ نفر برای رده سنی ۲ تا ۱۸ سال، دو مهدكودك و یك پایگاه خدمات و سلامت اجتماعی برای جلوگیری از صدمه های اجتماعی در مناطق حاشیه نشین شهر اراك بوده است.
مدیركل بهزیستی استان مركزی افزود: سازمان بهزیستی در چند سال گذشته اموری در حوزه مراكز تخصصی نظیر مراكز توان بخشی سالمندان، معلولان، كلینیك های مددكاری، مراكز مشاوره، درمان اعتیاد و غیره را به مردم سپرده كه نتیجه بسیار خوبی را به دنبال داشته است و الان خیلی از خدمات تخصصی در این مراكز غیردولتی به مددجویان عرضه می شود.