تولید خمیردندان گیاهی- دارویی بدون نگهدارنده شیمیایی در كشور

به گزارش آنی غذا نخستین خمیر دندان گیاهی – دارویی بدون استفاده از نگهدارنده های شیمیایی و بر پایه عصاره گیاه بنه توسط محققان یكی از شركت های دانش بنیان مستقر در پارك علم و فناوری كردستان تولید شد.
به گزارش آنی غذا به نقل از ایسنا، دكتر قادری، مدیر عامل این شركت دانش بنیان با بیان این خبر اظهار داشت: با عنایت به مشكلاتی از قبیل التهاب لثه و پوسیدگی كه خمیر دندان های امروزی برای دهان و دندان ایجاد می كنند، علم به سمت و سویی می رود كه از مواد نانو در فرمولاسیون خمیر دندان ها استفاده گردد تا شاید از مضرات آن بكاهد، اما هنوز از لحاظ تحقیقات انجام شده بی ضرر بودن مواد نانویی محرز نشده است.
وی با اشاره به تلاش های شبانه روزی اعضای این شركت، اضافه كرد: بعد از تحقیقات و مشاوره های بسیار بر آن شدیم تا از مواد گیاهی مناسب جهت بهداشت دهان و دندان استفاده نماییم.
دكتر قادری عنوان كرد: با عنایت به سابقه پژوهشی چندین ساله بر روی آلفا پاینن در این شركت در زمینه كنترل میكروبی، ضد التهابی و خاصیت ضدقارچی و اثر هم افزایی همراه بزاق برای تاخیر در فاز رشد میكروارگانیسم های دهان، تصمیم به استفاده از آن بعنوان محصول بهداشتی دهان و دندان شد و كار بر روی توسعه فرمولاسیون پایدار و حامل های انتقال مواد مؤثره حین استفاده، آغاز شد و با عنایت به ساختار آلفا پاینن و استفاده از منابع معتبر، بهینه ترین و مؤثرترین فرمول طراحی شد.
او در آخر با اشاره به افزایش آگاهی نسبت به محصولات گیاهی ابراز امیدواری كرد: هم اكنون در بازار برای علاقه مندان به محصولات ارگانیك و طبیعی در زمینه بهداشت دهان و دندان هیچ محصولی با این خصوصیت ها و بدون استفاده از نگهدارنده شیمیایی در دسترس نیست، امید است كه عرضه این محصول نیاز این دسته افراد را برطرف كند و سایرین را به استفاده از این دسته از محصولات علاقه مند كند.