مدیركل دفتر توانمندسازی و بهبود سرمایه های انسانی معاونت پرستاری خبر داد حل مشكل طرح نیروی انسانی گروه های پرستاری

به گزارش آنی غذا مدیركل دفتر توانمندسازی و بهبود سرمایه های انسانی معاونت پرستاری از ابلاغ شیوه نامه جدید جذب نیروی طرحی به دانشگاه های علوم پزشكی خبرداد و اظهار داشت: طبق این دستورالعمل چنانچه دانشگاهی نتواند نیروهای در انتظار طرح كه بومی آن دانشگاه محسوب می شوند را تا چهار ماه بعد از ثبت نام به كار بگیرد، وزارت بهداشت برای این گروه افراد آخر طرح عرضه خواهد نمود.

به گزارش آنی غذا به نقل از ایسنا، احمد نجاتیان با بیان این خبر اظهاركرد: به دنبال مشكلات بوجود آمده در مورد جذب نیروهای پرستاری در انتظار طرح در بعضی دانشگاه های علوم پزشكی كه منجر به ایجاد صف های طولانی در مورد طرح شده بود با پیگیری معاون پرستاری و برگزاری نشست های كارشناسی فراوان بین حوزه معاونت پرستاری و معاونت توسعه و با موافقت وزیر بهداشت شیوه نامه جدید جذب نیروی طرحی تایید شد و بزودی به دانشگاه های علوم پزشكی كشور ابلاغ خواهد گردید.

وی اضافه كرد: برپایه این دستورالعمل، چنانچه دانشگاهی نتواند نیروهای در انتظار طرح كه بومی آن دانشگاه محسوب می شوند را تا چهار ماه بعد از ثبت نام به كار گیرد، وزارت بهداشت برای این گروه افراد آخر طرح عرضه خواهد نمود.

مدیركل دفتر توانمندسازی و بهبود سرمایه های انسانی معاونت پرستاری خاطرنشان كرد: تمدید طرح گروه های پرستاری در دانشگاه هایی كه نیروی پشت طرح دارند، ممنوع شده است و این دانشگاه ها موظف می باشند نیروی مورد نیاز خویش را با استفاده از استخدام قرارداد و یا خرید خدمت تامین كنند و وزارت بهداشت هم مجوزهای لازم را عرضه خواهد نمود. تمدید طرح فقط به مناطق خاص با تایید معاونت پرستاری صورت خواهد گرفت.

بنابر اعلام وبدا، نجاتیان همینطور از دانشگاه ها خواست برای فراهم كردن امكانات اقامت برای نیروهای طرحی در مناطق محروم، امكان جذب و نگهداشت این نیروها را فراهم آورند و ابراز امیدواری كرد: با ابلاغ و اجرای این دستورالعمل نگرانی فارغ التحصیلان گروه های پرستاری در مورد طرح رفع می گردد.