بسته اخبار اجتماعی در روز سه شنبه جولان آلاینده ازن در هوای گرم پایتخت، احتمال حذف طرح ترافیك خبرنگاری در سال آینده

آنی غذا جولان آلاینده ازن در هوای گرم پایتخت، احتمال حذف طرح ترافیك خبرنگاری در سال آینده
به گزارش آنی غذا به نقل از ایسنا، در ادامه به بعضی از مهم ترین اخبار اجتماعی ایسنا اشاره شده كه با كلیك روی تیتر هر یك از آنها، متن كامل خبر در دسترس خواهد بود:
رئیس جمعیت هلال احمر اعلام كرد
آبرسانی به ۵۰۲ روستای درگیر خشكسالی در طرح «نذر آب»
علی اصغر پیوندی، رئیس جمعیت هلال احمر در مراسم اختتامیه جشنواره مداد قرمز با تشریح جزئیات آغاز «كمپین نذر آب» در سه استان سیستان و بلوچستان، كرمان و خراسان جنوبی از هزینه ۱۷ میلیارد ریالی برای تامین بسته غذایی برای نیازمندان اطلاع داد.
پیوندی افزود: كمپین نذر آب كه از ۱۶ مرداد شروع شده دارای سه محور است و شامل ارسال آب به صورت آب آشامیدنی و توزیع تانكر آب در ۵۰۲ روستا كه احتیاج فوری به آب داشتند، می گردد. همینطور ۵۰ هزار بسته غذایی میان نیازمندان توزیع شده است.
معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست:
بیشترین زباله پلاستیكی از سوی ایران وارد دریای خزر می شود
پروین فرشچی، معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اختلاف نظرهای مطرح در مورد پیش بینی تراز آب دریای خزر اظهار داشت: باید با عنایت به آمارهای گذشته حداقل و حداكثر تراز را برای برنامه های توسعه ای محور قرار دهیم.
معاون محیط زیست دریایی سازمان محیط زیست همینطور از اجرایی شدن طرح «نبرد با غول پلاستیكی در سواحل خزر» اطلاع داد و اظهار داشت: هدف این است كه ابتدا بحث تفكیك از مبدا را برای شهروندان جا بیندازیم و بدانیم كه زباله های پلاستیكی چه بلایی بر سر طبیعت می آورد.
جولان آلاینده ازن در هوای گرم پایتخت
یوسف رشیدی، عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به اینكه ازن آلاینده ای است كه امسال بیش از سال های پیش در هوای تهران افزایش پیدا كرد، تصریح كرد: میزان ازن در حاشیه و اطراف شهرهای بزرگ بیشتر از هسته مركزی شهر است چون كه حاشیه شهرها ترافیك بیشتری دارند.
حسین شهبازی كه در شركت كنترل كیفیت هوای تهران مدیریت واحد مدل سازی و پیش بینی را برعهده دارد، هم با اشاره به تاثیر خودروهای كاربراتوری و دیزلی در تولید ازن اظهار می كند: موتورسیكلت های كاربراتوری هیدروكربن های زیادی تولید می كنند و خودروهای دیزلی هم در تولید اكسیدهای نیتروژن نقش دارند و هر دوی این ها بنیانگزار ازن هستند.
مدیركل آموزش های كاردانش وزارت آموزش و پرورش خبرداد
آموزش مهارتی ۷۰ هزار هنرجو با استفاده از برونسپاری در سال تحصیلی جدید
مصطفی آذركیش، مدیركل دفتر آموزش های كاردانش وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینكه در سال تحصیلی گذشته ۵۵ هزار هنرجو را با استفاده از برونسپاری در خارج از آموزش و پرورش، تحت آموزش مهارت قرار دادیم اظهار داشت: در برنامه ابلاغی به استان ها، ۱۵ هزار هنرجو را به برنامه برونسپاری اضافه كردیم و بر این اساس برای سال تحصیلی جدید ۷۰ هزار هنرجو وارد برنامه برونسپاری می شوند.
معاون سازمان بهزیستی اعلام كرد
افزایش ۲ برابری پذیرش معتادان متجاهردر بهزیستی/ افزایش جرائم ناشی از وجود این معتادان نیست
فرید براتی سده، معاون پیشگیری و درمان مركز درمان سازمان بهزیستی كشوراز افزاییش ۱.۵ تا ۲ برابری جمع آوری معتادان متجاهر در ۳ ماه نخست امسال نسبت به سال قبل اطلاع داد.
وی در مورد برخی اظهارات در مورد كاهش سن مصرف مواد مخدر در كشور هم توضیح داد: آنچه در این خصوص اهمیت دارد میانگین سنی مصرف مواد مخدر است و باآنكه شاهد كاهش سن مصرف مواد مخدر هستیم اما این تغییرات شدید و محسوس نبوده اند.
در گفت وگو با ایسنا اعلام شد
وضعیت مشمولان قانون «منع به كارگیری بازنشستگان» در سازمان بیمه سلامت
مهندس طاهر موهبتی، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با اشاره به اینكه بخشی از بازنشستگان شاغل در این سازمان مشمول قانون منع به كارگیری بازنشستگان هستند و تعداد آنها باید احصاء شود، اظهار داشت: ما تابع قانون هستیم و اگر این قانون ابلاغ شود، حتما در اجرای آن پیشگام خواهیم بود.
موهبتی با اشاره به اینكه قاعدتا با اجرای این قانون از خدمات بخشی از افراد شاغل در این سازمان محروم می شویم، اضافه كرد: اما روش هایی همچون ماده ۹۴ قانون مدیریت وجود دارد كه بر مبنای آن، بازنشستگان می توانند به میزان یك سوم زمان در هفته كار كنند و به اندازه همان یك سوم هم دریافتی داشته باشند. ازاین رو چنین روش هایی جهت استفاده از ظرفیت آنها وجود دارد.
پورسید آقایی خبر داد: آغاز فاز دوم نظارت پروژه های ترافیكی در مناطق ۲۲ گانه تهران
محسن پورسید آقایی، معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران از آغاز دور دوم بررسی مشكلات پروژه های حمل و نقلی مناطق ۲۲ گانه تهران اطلاع داد.
پورسید آقایی با بیان این كه در این دوره تیم معاونت حمل و نقل با حضور در مناطق در مورد اجرا شدن یا نشدن تصمیماتی كه در دور اول جلسات گرفته شده و همینطور بررسی چالش ها و فرصتها اقدام می كند، اظهار داشت: خوشبختانه دور دوم بازدیدهایمان از منطقه چهار آغاز شد و از ساعت شش بامداد بازدید میدانی از پروژه ها صورت گرفته است و این بازدید به برگزاری جلسه معاونان معاونت حمل و نقل در همان منطقه ختم می گردد.
در نشست رئیس سازمان محیط زیست مطرح شد
آخرین وضعیت پرونده فعالان محیط زیستی بازداشتی / احتمال عمدی بودن حریق هورالعظیم
عیسی كلانتری، رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست با اشاره به اینكه امیدواریم تا آخر تابستان پرونده فعالان محیط زیستی بازداشت شده تعیین تكلیف شود، اظهار داشت: قوه قضاییه اعلام می كند كه این مورد به ما ربطی ندارد اما ما بعنوان شهروند حق دادخواهی در این زمینه داریم ضمن اینكه بلاتكلیفی این پرونده سمن های محیط زیستی كشور را تحت تاثیر قرار داده است.
كلانتری با اشاره به سفر اخیر خود به استان خوزستان و بازدید از تالاب هورالعظیم اظهار داشت: آتش سوزی های هورالعظیم در ۱۰ تا ۱۵ كیلومتری از خاك ایران اتفاق افتاده و آن سوی هورالعظیم كه در خاك عراق قرار دارد هیچ مشكلی وجود ندارد.
وی با اشاره به اینكه یك سوم هورالعظیم در خاك ایران و دو سوم آن در خاك عراق است، اظهار داشت: در هورالعظیم مربوط به عراق اثری از آتش سوزی وجود ندارد برای همین مرزبانی كشور این گمانه را مطرح می كند كه امكان دارد آتش سوزی ها به صورت عمدی اتفاق افتاده باشد.
اعطا:
رفع ابهام بازنشستگی “افشانی” با استفساریه مجلس
علی اعطا، سخنگوی شورای شهر تهران در مورد بازنشسته بودن یا نبودن افشانی اظهار داشت: می توان برای رفع این ابهام از استفساریه مجلس بهره برد.
وی ادامه داد: در بررسی اولیه مصوبه منع بكارگیری بازنشستگان، شهردار تهران مشمول مصوبه نمی شد چون كه در بند “الف” تا “ج” قانون مدیریت كشوری، شهردار هم در بند “ج” همتراز افرادی كه مستثنی بودند قرار گرفت اما حالا در قانون جدید كلمه “هم ترازی” حذف شده و در هیچ جای مصوبه هم بندی در مورد اینكه موارد قبلی در قانون جدید نقض یا ملغی می گردد هم ذكر نشده است.
به گزارش آنی غذا به نقل از ایسنا، پربازدیدترین اخبار اداره اجتماعی در ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:
جولان آلاینده ازن در هوای گرم پایتخت
احتمال حذف طرح ترافیك خبرنگاری درسال آینده/مهلت به شهرداری برای شناسایی ساختمان های ناایمن
آخرین وضعیت پرونده فعالان محیط زیستی بازداشتی / احتمال عمدی بودن حریق هورالعظیم
آتش سوزی ساختمان اداری۱۰ طبقه در خیابان آفریقا / عملیات ادامه دارد
متخلفان بازار ارز شناسایی و تحویل مراجع قضایی شده اند/كشف انبارهای محتكران