ارتباط بین مصرف گوشت فرآوری شده با مبتلا شدن به دیابت

آنی غذا: خراسان رضوی نتایج پروژه شبیه سازی بین المللی جدید نشان داد با کاهش ۳۰ درصدی مصرف گوشت فرآوری شده بیش از ۳۵۰هزار مورد دیابت در ایالات متحده طی ۱۰ سال به همراه ۹۲هزار و ۵۰۰ مورد بیماری قلبی و ۵۳هزار و ۳۰۰ مورد سرطان روده بزرگ از بین خواهد رفت.
هلث گزارش کرد، بر مبنای نتایج تحقیق جدید دانشگاه ادینبورگ در اسکاتلند و دانشگاه کارولینای شمالی در چپل هیل ایالات متحده، اگر همزمان مصرف گوشت قرمز هم به میزان ۳۰ درصد کاهش پیدا کند فواید سلامتی آنها حتی بیشتر خواهد بود.
لیندسی جاکس، محقق این تحقیق اظهار نمود کاهش مصرف گوشت توسط سازمان های ملی و بین المللی برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای سفارش شده است.
وی در بیانیه خبری ادینبورگ افزود نتایج تحقیق ما نشان داده است که این تغییرات در رژیم های غذایی می تواند مزایای سلامتی قابل توجهی داشته باشد.
نتایج تخمین زد که کاهش ۳۰ درصدی در مصرف گوشت قرمز به تنهایی – حدودا یک چهارم پوند در هفته – می تواند از بیشتر از ۷۳۲هزار مورد دیابت، ۲۹۱هزار و ۵۰۰ مورد بیماری قلبی و ۳۲هزار و ۲۰۰ مورد سرطان روده پیشگیری کند.
محققان دریافتند مردان سفید پوست و کسانی که سالانه ۲۵هزار تا ۵۵هزار دلار درآمد دارند بیشترین سود را از این رژیم غذایی دریافت خواهند کرد.
محققان در این تحقیق از داده های نظرسنجی بهداشتی دولت ایالات متحده برای شبیه سازی اثرات سلامتی ناشی از کاهش مصرف گوشت استفاده کردند.
آنان ریزشبیه سازی خویش را بعنوان نخستین موردی توصیف کردند که اثرات کاهش این مصرف را بر نتایج سلامتی مختلف در ایالات متحده تخمین زد. این تحقیق تأثیر کاهش ها را از ۵تا ۱۰۰ درصد محاسبه کرد.
محققان خاطرنشان کردند تحقیقات دیگر تأثیر مصرف سطوح بالای گوشت های فرآوری شده در رژیم غذایی را با بیماری های مزمن مرتبط دانستند، اما تعداد کمی از آنها تأثیر آنرا بر چندین پیامد سلامتی بررسی نموده اند.
محققان می گویند یافته های آنان در خصوص این که با کاهش گوشت قرمز بیشتر از کاهش مصرف گوشت های فرآوری شده از بیماری ها پیشگیری می شود، توضیح آسانی دارد؛ آمریکایی گوشت قرمز بیشتری یعنی میزان ۴۷ گرم در روز (۱.۶۶ اونس) مصرف می کنند که در مقابل ۲۹ گرم (۱.۰۲ اونس) مصرف گوشت فرآوری شده روزانه است.
آنان خاطرنشان کردند که تخمین های آنان باید با احتیاط تفسیر شود، چونکه اطلاعات کمتری در مورد تأثیر گوشت قرمز فرآوری نشده بر خطر بیماری مزمن وجود دارد.
آنان گفتند که در این مورد به تحقیق بیشتری نیاز است.
این یافته ها در نشریه The Lancet Planetary Health انتشار یافته است.