آمار جهانی کرونا ثبت بیش از ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار فوتی تاکنون

آنی غذا: بنابر تازه ترین آمار رسمی همه گیری کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در جهان تا حالا به ۶۴۴ میلیون و ۸۸۳ هزار و ۵۴۴ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۶۳۲ هزار و ۷۰۵ بیمار کووید- ۱۹ نیز تایید شده است.
به گزارش آنی غذا به نقل از ایسنا، همین طور بر طبق جدول جهانی “ورلداُمتر”، آمریکا با بیش از ۱۰۰.۴ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.
در اروپا نیز اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۷.۴ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار مبتلاشدن در میان کشورهای این منطقه است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۱ هزار قربانی، اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونائی را در میان کشورهای اروپایی دارد.
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا بامداد امروز (جمعه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع فوت شدگان ۱ ایالات متحده ۱۰۰، ۴۲۵، ۲۰۱ ۱، ۱۰۴، ۶۰۲ ۲ هند ۴۴، ۶۷۱، ۸۰۶ ۵۳۰، ۶۰۴ ۳ فرانسه ۳۷، ۴۹۲، ۱۳۴ ۱۵۸، ۵۱۱ ۴ آلمان ۳۶، ۳۴۸، ۴۷۷ ۱۵۷، ۳۸۸ ۵ برزیل ۳۵، ۱۴۷، ۰۹۱ ۶۸۹، ۳۹۶ ۶ کره جنوبی ۲۶، ۸۳۷، ۸۴۰ ۳۰، ۲۷۸ ۷ ژاپن ۲۴، ۱۲۸، ۹۱۴ ۴۸، ۷۷۲ ۸ ایتالیا ۲۴، ۰۳۱، ۵۳۸ ۱۸۰، ۵۱۸ ۹ انگلیس ۲۳، ۹۷۷، ۶۳۷ ۱۹۶، ۲۴۱ ۱۰ روسیه ۲۱، ۵۵۶، ۷۶۶ ۳۹۱، ۶۸۰ همین طور ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۵۹ هزار و ۴۶۷ مورد مبتلاشدن و ۱۴۴ هزار و ۶۳۳ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ هم اکنون در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.
روند افزایش آمار مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ که تا حالا در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
در این لینک مشروح آمار فراگیریِ ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزییات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا بروزرسانی می شود.

منبع: