کشف ۲۵۰ هزار داروی کمیاب از مدیر یک حساب اینستاگرامی

به گزارش آنی غذا رئیس پلیس فتای تهران بزرگ از دستگیری عامل فروش داروهای کمیاب یا غیر مجاز در فضای مجازی اطلاع داد.
به گزارش آنی غذا به نقل از ایسنا، سرهنگ داود معظمی گودرزی در حاشیه دستگیری این فرد اظهار داشت: فروش دارو در فضای مجازی جرم بوده و پلیس هم برابر مقررات با آن برخورد خواهد نمود. در همین راستا هم تیم های رصد پلیس فتای تهران بزرگ چنین مواردی را در رصد خود دارند. در همین راستا هم چند روز پیش کارشناسان پلیس فتا با پروفایلی در اینستاگرام مواجه گشتند که بیشتر از ۶۰ هزار دنبال کننده داشت و مبادرت به انتشار پست هایی درباره فروش داروهای نایاب و غیر مجاز کرده بود.
وی با اشاره به اینکه اقدامات پلیس برای شناسایی گرداننده یا گردانندگان این صفحه در دستورکار قرارگرفت، اظهار داشت: ماموران پلیس فتا با استفاده از روش های فنی و علمی موفق شدند مجرم را در فضای مجازی مورد شناسایی قرار دهند. بعد از آن هم مجوزهای قضایی لازم دریافت شد و این فرد در یکی از مناطق جنوبی تهران دستگیر شد.
معظمی گودرزی با اشاره به اینکه بیشتر از ۲۵۰ هزار قلم انواع داروی کمیاب و نایاب از محل دستگیری این فرد کشف و ضبط شد، اظهار داشت: متهم بعد از انتقال به پلیس فتا به فروش داروهایی که بعضی از آنها فاسد و تاریخ گذشته هم بودند، در پوشش داروی کمیاب و نایاب اعتراف کرد.
به قول رئیس پلیس فتای تهران بزرگ برای این فرد پرونده ای تشکیل شده و متهم برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شد. همینطور داروها هم به سازمان غذا و دارو تحویل داده شد تا اقدامات بعدی در مورد آن صورت بگیرد.