مرگ و میر روزانه کرونا بعد از ۳۸ روز ۲ رقمی شد

بنا بر اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، امروز ۲۶ اسفند ماه ۱۴۰۰، بعد از گذشت ۳۸ روز، باردیگر آمار مرگ و میر روزانه بیماران کووید۱۹ در کشور، کم شد و ۲ رقمی شد.

به گزارش آنی غذا به نقل از ایسنا، بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، از روز گذشته تا امروز (۲۶ اسفندماه ۱۴۰۰) و برمبنای معیارهای قطعی تشخیصی، ۲۵۸۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۵۱۲ نفر از آنها بستری شدند.

بر این اساس مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۱۳۵ هزار و ۷۱۹ نفر رسید.

متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۹۸ بیمار کووید۱۹ جان خودرا از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۳۹ هزار و ۳۸۷ نفر رسید.

امروز بعد از گذشت ۳۸ روز، باردیگر آمار مرگ و میر روزانه بیماران کووید۱۹ در کشور، کم شد و دو رقمی شد. آخرین بار روز ۱۸ بهمن، مرگ و میر سه رقمی در کشور ثبت گردید.

در شبانه روز گذشته ۲۵ استان کشور، مرگ و میر کمتر از ۵ نفر داشته اند. از این بین در استان های کردستان، هرمزگان، ایلام و بوشهر هیچ موردی از مرگ و میر گزارش نشده و در استان های کهگیلویه و بویراحمد، زنجان، اردبیل، گیلان و کرمان، یک مورد مرگ و میر بیماران کرونائی ثبت شده است.

خوشبختانه تا کنون ۶ میلیون و ۸۰۵ هزار و ۸۱ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

دو هزار و ۲۳۴ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند.

تا کنون ۴۸ میلیون و ۵۳۴ هزار و ۸۸۲ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر ۹۹ شهرستان در وضعیت قرمز، ۱۸۶ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۱۵۴ شهرستان در وضعیت زرد و ۹ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.