محققان می گویند؛ پروبیوتیک ها در تسریع روند بهبود کووید ۱۹ موثرند

آنی غذا: باکتری های روده با موارد مختلفی، از خطر مبتلاشدن به دیابت نوع ۲ گرفته تا افسردگی مرتبط هستند، و الان بنظر می رسد که می توانند با کووید۱۹ نیز مقابله کنند.

به گزارش آنی غذا به نقل از مهر به نقل از دیلی میل، طبق یک مطالعه جدید، مصرف یک کپسول پروبیوتیک که برای افزایش تعداد باکتری های مفید در روده طراحی شده اند، ممکنست بهبودی از کروناویروس را تسریع کند.
پروبیوتیک ها قرص ها و نوشیدنی های بدون نسخه هستند که گفته می شود میکروبیوم روده را تقویت می کنند.
شواهد گوناگون نشان میدهد که داشتن ترکیب مناسبی از باکتری های روده می تواند دفاع ایمنی بدن را تقویت کند.
در این تحقیقات، به نیمی از یک گروه ۳۰۰ نفری از بیماران کووید ۱۶ تا ۶۰ ساله که آزمایش PCR شأن مثبت بود اما نیازی به درمان بیمارستانی نداشتند، یک کپسول پروبیوتیک داده شد، در صورتیکه به نیمی دیگر دارونما داده شد.
نتایج نشان داد ۵۳ درصد از افرادی که پروبیوتیک مصرف کردند (۷۸ نفر از ۱۴۷ نفر در این گروه)، در مقایسه با ۲۸ درصد (۴۱ از ۱۴۶ نفر در گروه دارونما)، علایم کوویدشان طی یک ماه از بین رفت.
مکمل، Probio۷ AB۲۱، حاوی چهار گونه زنده باکتری است که سه نوع از آنها لاکتوباسیلوس هستند.
ده سال پیش پژوهشگران هلندی دریافتند که لاکتوباسیلوس موجود در غذاهای لبنی، موادی تولید می کند که می تواند با سلول های عصبی ارتباط برقرار کرده و التهاب مزمن در رابطه با خیلی از بیماریها را کم کند.
تحقیقات قبلی نشان داده است که مبتلایان به کووید طولانی مدت میزان لاکتوباسیلوس پایینی در روده خود دارند که احتمالاً منجر به التهاب در سراسر بدن می شود.
نتایج مطالعه جدید نشان داد افرادی که از کپسول باکتری استفاده می نمایند نه فقط سریع تر بهبود می یابند، بلکه بار ویروسی کمتری نیز در خون شأن دارند.

منبع: