آمار جهانی کرونا شمار فوت شدگان از ۵ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر گذشت

مجموع مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان تا حالا به ۴۱۶ میلیون و ۵۷ هزار و ۵۳۵ نفر رسیده، مرگ پنج میلیون و ۸۵۷ هزار و ۲۰ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده و ۳۳۸ میلیون و ۹۷۱ هزار و ۴۷۶ نفر از مبتلایان نیز تا حالا بهبود یافته اند.
به گزارش آنی غذا به نقل از ایسنا، برمبنای آمارهای رسمیِ همه گیری کرونا، آمریکا همچنان با بیش از ۷۹.۶ میلیون مبتلا و بیش از ۹۴۹ هزار قربانی در صدر لیست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.
هند نیز اکنون با آمار بیش از ۴۲.۷ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان مبتلاشدن قرار گرفته و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۷.۶ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.
برزیل با بیش از ۶۳۹ هزار جان باخته بعد از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان شمرده می شود و هند با بیش از ۵۰۹ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونائی در این لیست جهانی است.
روسیه نیز با گذشتن از آمار ۳۴۱ هزار قربانی تا حالا بالاترین مرگ و میر کرونائی را در میان کشورهای اروپایی داشته و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوت شدگان این بیماری است.
فرانسه همین طور با ثبت بیش از ۲۱.۸ میلیون مبتلا اکنون رکورددار مبتلاشدن در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونائی در جهان است.
جدول به روز شده پاندمی جهانی کرونا بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا بامداد امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ ایالات متحده ۷۹، ۶۳۹، ۹۳۴ ۹۴۹، ۲۶۹ ۲ هند ۴۲، ۷۲۳، ۵۵۸ ۵۰۹، ۹۰۳ ۳ برزیل ۲۷، ۶۶۴، ۹۵۸ ۶۳۹، ۸۲۲ ۴ فرانسه ۲۱، ۸۷۷، ۵۵۵ ۱۳۵، ۵۷۹ ۵ انگلیس ۱۸، ۳۹۳، ۹۵۱ ۱۵۹، ۸۳۹ ۶ روسیه ۱۴، ۴۸۰، ۵۹۶ ۳۴۱، ۶۳۵ ۷ ترکیه ۱۳، ۰۷۹، ۶۸۳ ۹۱، ۱۱۷ ۸ آلمان ۱۲، ۶۹۲، ۰۴۲ ۱۲۰، ۹۲۴ ۹ ایتالیا ۱۲، ۲۰۵، ۴۷۴ ۱۵۱، ۶۸۴ ۱۰ اسپانیا ۱۰، ۷۰۷، ۲۸۶ ۹۶، ۹۰۶ بنابر آمار جهانی ورلدامتر، ایران نیز با مجموع شش میلیون و ۸۶۰ هزار و ۲۵۵ مبتلاشدن و ۱۳۴ هزار و ۵۳ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ هم اکنون در رتبه دوازدهم در میان کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.
برمبنای آمار فوق بعد از ایالات متحده، هند و برزیل تا حالا در فرانسه، انگلیس، روسیه، ترکیه، آلمان، ایتالیا، اسپانیا، آرژانتین، ایران، کلمبیا، هلند، لهستان، مکزیک، اندونزی، اوکراین، ژاپن، آفریقای جنوبی، فیلیپین، رژیم صهیونیستی، بلژیک، پرو، جمهوری چک، کانادا، پرتغال و مالزی نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده است.
روند افزایش آمار مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ که تا حالا در ۲۲۳ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزییات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روز رسانی می شود.