یکی دیگر از عوارض کووید در کودکان

به گزارش آنی غذا نتایج یک پژوهش جدید نشان می دهد: کودکان بیشتری بعد از مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ بد غذا می شوند.
به گزارش آنی غذا به نقل از ایسنا، متخصصان علوم پزشکی در انگلیس دریافتند که کروناویروس منجر شده تعداد قابل توجهی از کودکان به بیماری پاروسمی (بویایی پریشی) گرفتار شده اند؛ اختلالی که در آن افراد بوی عجیب و اغلب ناخوشایندی از مواد غذایی تجربه می کنند. برای افرادی که به این عارضه مبتلا هستند، شکلات می تواند بوی بنزین و لیمو بوی کلم پوسیده را بدهد.
کارشناسان اظهار داشتند: این کودکان بعد از مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ به سختی می توانند غذاهایی را که قبل از این دوست داشتند با میل بخورند. در خیلی از موارد این بیماری موجب می شود کودک مصرف آن ماده غذایی را کنار بگذارد و ممکنست برای خیلی از آنها اصلا غذا خوردن مشکل باشد.
تصور می شود که پاروسمی پیامد این مساله است که گیرنده های بویایی کمتری کار می کنند و موجب می شود فرد تنها تعدادی از اجزای بو و رایحه را احساس کند.
به گزارش آنی غذا به نقل از اسکای نیوز، تخمین زده شده که ۲۵۰ هزار بزرگسال در انگلیس در نتیجه مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ مبتلا به اختلال پاروسمی شده اند. اما در چند ماه گذشته خصوصاً از سپتامبر گذشته که کووید-۱۹ در کلاس های درس شایع تر شد، مشاهده شده که این بیماری کودکان را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.

منبع: