برنامه انگلیس برای تزریق دز یادآور واکسن کرونا به نوجوانان

به گزارش آنی غذا مقامات بهداشتی انگلیس اعلام نمودند که از روز دوشنبه تمامی نوجوانان ۱۶ و ۱۷ ساله در این کشور مشمول تزریق دز یادآور واکسن کرونا خواهند شد.
به گزارش آنی غذا به نقل از ایسنا، تاکنون تنها نوجوانان ۱۶ و ۱۷ ساله در انگلیس که در معرض خطر بیشترِ مبتلا شدن و درگیری با نوع شدید کووید۱۹ بوده اند، می توانستند دز یادآور واکسن کرونا را دریافت نمایند.
همینطور ساجد جاوید، وزیر بهداشت انگلیس در اطلاعیه ای اعلام نمود که بیشتر از چهار نفر از هر پنج بزرگسال در انگلیس دز یادآور واکسن کرونا را دریافت کرده اند که این امر به حفاظت از آنها در مقابل مبتلا شدن به نوع شدید کووید۱۹ کمک می نماید.
این مقام بهداشتی انگلیس در ادامه اضافه کرد: ما حالا به منظور افزایش مصونیت نوجوانان ۱۶ و ۱۷ ساله در مقابل کووید۱۹ در فصل سرما، برنامه تزریق دز یادآور واکسن کرونا را به آنان هم تعمیم می دهیم.
به گزارش آنی غذا به نقل از خبرگزاری رویترز، طبق گزارش ها، از زمان اجرای برنامه واکسیناسیون برای این گروه سنی در ماه آگوست سال ۲۰۲۱ (سال گذشته میلادی) در انگلیس، بیشتر از ۸۸۹ هزار و ۷۰۰ نوجوان – یا هفت نفر از هر ۱۰ نفر در رده سنی ۱۶ و ۱۷ سال – نخستین دز و بیشتر از ۶۰۰ هزار نفر هم دز دوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند.