یافته جدید محققان؛ تغییرات اقلیمی می تواند عامل بروز افزایش نرخ چاقی باشد

آنی غذا: بگفته پژوهشگران، می توان چاقی و خطرات ناشی از آن برای سلامت را به فهرست طولانی تهدیدات ناشی از تغییرات آب و هوایی اضافه کنید.

به گزارش آنی غذا به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، در یک بررسی جدید، پژوهشگران مرکز سرطان فاکس چیس فیلادلفیا ارتباط بین تغییر آب و هوا و چاقی را ترسیم کردند.
از آنجا که دمای جهان درحال بالا رفتن است، افراد تحرک فیزیکی کمتری داشته و کمتر قادر به چربی سوزی اضافی هستند، بدین جهت در معرض ریسک بالا اضافه وزن یا چاقی قرار دارند.
افراد چاق و دارای اضافه وزن به طور معمول از وسایل نقلیه با سوخت های فسیلی نظیر اتومبیل بجای پیاده روی یا دوچرخه سواری استفاده می نمایند که می تواند منجر به انتشار بیشتر گازهای گلخانه ای عامل تغییر آب و هوا شود.
یکی از نتایج چاقی و اضافه وزن برای سلامت، افزایش خطر ابتلاء به سرطان است.
دکتر «کریستیان کوچ» سرپرست تیم تحقیق، در این زمینه می گوید: چاقی با ریسک بالا انواع سرطان های بدخیم نظیر سرطان سینه، مری، روده بزرگ، کبد، مثانه، پانکراس (لوزالمعده) کلیه و غده تیروئید هم راه است.
دلایل مختلفی وجود دارد که افراد مبتلا به اضافه وزن و چاقی بیشتر در معرض ابتلاء به سرطان هستند، همچون افزایش سطح انسولین که می تواند آنها را در معرض خطر بیشتر سرطان روده بزرگ، کلیه، پروستات و آندومتر قرار دهد.
در زنان، بافت چربی می تواند استروژن تولید نماید که می تواند احتمال ابتلاء به سرطان آندومتر، سینه و تخمدان را تقویت کند.

منبع: