وزیر بهداشت مطرح كرد: سرعت بالای واکسیناسیون در ایران

به گزارش آنی غذا فارس وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد که ایران امروز در سطح منطقه و جهان بالاترین سرعت واکسیناسیون را دارد و آمارها گواه بر این ادعاست.
بهرام عین اللهی ظهر پنجشنبه ۲۲ مهر همزمان با حضور هیئت دولت در فارس، در جمع مردم و مسؤلان شهرستان خُنج، با اشاره به اینکه تا تیرماه تنها ۵ میلیون دز واکسن تزریق کرده بودیم اما طی ۲.۵ ماه گذشته، بالغ بر ۶۸ میلیون دز واکسن کرونا تزریق کرده ‎ایم، این را نشانه قدرت دانست.
او با اشاره به اینکه ایران حالا سریعترین کشور در بحث واکسیناسیون کرونا به حساب می آید و طی یک هفته بالغ بر ۸ و نیم میلیون دز واکسن، تزریق کرده است، اظهار داشت: این اقدام به واسطه همراهی مردم، مشارکت بسیج، هلال احمر، آموزش و پرورش و سایر بخش ها انجام شد.
عین اللهی با یادآوری این که رسیدن به این سطح از واکسیناسیون ضد کرونا، توسط دولت به تنهایی ممکن نبود، اظهار داشت: این یک کشور قدرتمند به حساب می آید، کشوری با تاریخ و قدمت زیاد که همواره قدرتمندی خویش را نشان داده و علت این قدرتمندی اتکا به مردم است.
او ضمن اشاره به این که بهترین اقدامات و موثرترین امور را مردم انجام داده اند، تشکیل هیئت های مذهبی و ایجاد اماکن مذهبی و فعال بودن خیران در عرصه های مختلف را نمودی از تاثیرگذاری مردم در بخش های مختلف دانست و اظهار داشت: دوران هشت ساله دفاع مقدس، ایران اسلامی با اتکا به همین مردم، قدرت خویش را نشان داد و پیروز شد.
عین اللهی با یادآوری این که باید به ایرانی بودن خود افتخار کرد، زندگی در عصر حاضر و دوره زعامت رهبر فقید انقلاب و مقام معظم رهبری را باعث افتخار بیشتر دانست و تصریح کرد: استان فارس هم همواره در همه عرصه ها به واسطه اتکا به مردم، جلوتر از دولت بوده است.
او لارستان را یک منطقه مردمی قلمداد و تصریح کرد من دست همه خیرین را به نمایندگی از دولت میبوسم و به آنان افتخار کرده و از آنان تجلیل می کنم اما باید در انجام امور خیر و مشارکتهای مردم هم سیاست گزاری کرد.
وزیر بهداشت، عزم دولت برای رفع همه کاستی ها و مشکلات را جدی دانست و تصریح کرد که سفرهای استانی دولت سیزدهم و حضور نمایندگان دولت در نقاط مختلف کشور را نشانه ای از این عزم دانست.
عین اللهی اظهار داشت: یکی از اصولی که باید به آن اعتقاد داشته باشیم مأموریت گرایی است، بنا نیست همه ما هر کاری را انجام دهیم، باید در مناطق اگر توانمندی وجود دارد، آنرا تقویت نماییم و گسترش دهیم.
وزیر بهداشت در بخشی از سخنان خود اظهار داشت: دولت می تواند از دور و وبیناری شما را ببیند یا میتواند در منطقه حاضر شده و از نزدیک با همه دیدار و گفت و گو کند، این حضور نشانه عزم جدی دولت برای رفع مشکلات است.
عین اللهی، با تاکید براینکه تمام نامه ها و درخواستها جمع آوری و طبقه بندی و به مسؤلان مرتبط عرضه می شود، ابراز امیدواری کرد که سفر هیئت دولت به فارس، پرخیر و برکت باشد.

منبع: