موافقت ستاد كرونا با محدودیت تردد و سفر در پنج شهر و استان

به گزارش آنی غذا رئیس مركز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت از پیشنهاد و درخواست این وزارتخانه به ستاد ملی مقابله با كرونا برای اعمال محدودیت رفت و آمد و سفر در پنج شهر و استان در تعطیلات پیش رو اطلاع داد.
دکتر کیانوش جهانپور در گفت و گو با ایسنا با اشاره به روند افزایشی ابتلا، بستری و مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹ در کشور و ضرورت اتخاذ تدابیر لازم و اعمال محدودیت در رفت و آمد و سفر بخصوص با عنایت به تعطیلات پیش رو، اظهار داشت: بر همین مبنا وزارت بهداشت برای حداقل سه روز تعطیلات پیش رو، درخواست محدودیت تردد به/از پنج شهر که انتشار کرونا در آن نسبتا بالاست را به ستاد ملی مقابله با کرونا ارائه کرده که مبحث جهت اجرا به کمیته امنیتی اجتماعی و دستگاه های مسوول ابلاغ گردیده است.
وی اظهار داشت: هرچند که هم اکنون تمام تعداد استانها و شهرستانهای در شرایط قرمز کرونا، افزایش یافته است و کل کشور قرمز تلقی می شود، اما برای تعطیلات پیش رو محدودیت رفت و آمد در کلان شهر تهران، کرج، مشهد، اصفهان و ارومیه پیشنهاد شده است.
جهانپور تصریح کرد: قاعدتا هر نوع تصمیمی در این عرصه، جهت اجرا باید به تصویب ستاد ملی مقابله با کرونا برسد که با عنایت به موافقت ستاد ملی مقابله با کرونا و ابلاغ آن، این مقررات منع رفت و آمد و محدودیت تردد و سفر بخصوص برای سه روز تعطیل پیش رو اعمال خواهد شد.

منبع: