وضعیت شكننده كرونا در بوشهر

سخنگوی وزارت بهداشت آخرین وضعیت كووید-۱۹ در استان بوشهر را شرح داد
به گزارش آنی غذا به نقل از ایسنا، دکتر سیما سادات لاری، درباره وضعیت بیماری کرونا در استان بوشهر، اظهار داشت: بعد از گذر از خیز متوسط بیماری در اسفندماه سال قبل در این استان، از اوایل خردادماه نمودار موارد مبتلا شدن و بستری روزانه در این استان باردیگر به شکل صعودی درآمد و در اواسط تیرماه به بیشترین میزان خود از زمان شیوع بیماری رسید.
وی ادامه داد: علیرغم کاهش نسبی موارد بیماری در مرداد ماه سالجاری نمودار موارد مبتلا شدن و بستری روزانه در استان بوشهر همچنان ناپایدار بوده و با تغییرات صعودی همراه می باشد. در هفته جاری شاهد افزایش ۳۶ درصدی تعداد مبتلایان به کرونا در استان بوشهر هستیم، بروز موارد بستری و فوت در این استان همچنان بالاتر از میزان متوسط کشوری است و وضعیت بیماری در اغلب شهرستان های استان حساس و شکننده است.
لاری افزود: الان شهرستان های بوشهر، تنگستان، دشتستان، گناوه و عسلویه در این استان وضعیت قرمز دارند و شهرستان های دیّر، دیلم و کنگان در وضعیت اخطار بیماری قرار دارند.
وی درباره بازرسی های صورت گرفته، اظهار نمود: از زمان شیوع بیماری در این استان بیشتر از ۹۹ هزار مورد بازرسی توسط همکاران بهداشتی از اماکن عمومی و کارگاهی در استان انجام شده است که بیشتر از ۲۵۰۰ مورد از اماکن مذکور به علت عدم رعایت نکات بهداستی به دستگاه قضایی عرضه شدند و تعداد ۷۴۰ واحد متخلف پلمب شدند.
سخنگوی وزارت بهداشت تصریح کرد: طبق آخرین آمار میزان استفاده از ماسک توسط مردم استان بوشهر در مراکز عمومی ۸۴ درصد و در وسایل نقلیه عمومی ۷۳ درصد گزارش شده است. بیشترین میزان استفاده از ماسک و رعایت نکات بهداشتی در استان بوشهر در فرودگاه ها و کمترین میران در سواحل و تفریح گاه ها و معابر عمومی گزارش شده است. امیدواریم با رعایت بیشتر پروتکل های بهداشتی و استفاده حداکثری از ماسک توسط مردم این استان شاهد خروج شهرستان های استان از وضعیت قرمز باشیم. فراموش نکنیم مهم ترین راه برای برون رفت از وضع موجود تقویت و تداوم عزم و اراده ما در رعایت اصول سه گانه بهداشتی شامل شستن دست ها، فاصله گذاری فیزیکی و استفاده از ماسک است.

منبع: