استاندار بوشهر: وضعیت مبتلا شدن به كرونا شكننده است

بوشهر استاندار بوشهر اظهار داشت: سلامت جامعه امری واجب است و با عنایت به شرایط و وضعیت استان در مورد انتشار كرونا برنامه های مربوط به دعای عرفه با استفاده از ظرفیت فضای مجازی برگزار گردد.
عبدالکریم گراوند در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا ضمن گرامیداشت سالروز عملیات مرصاد در سال ۶۷ و قدردانی از تلاشهای کادر درمان استان برای مقابله با انتشار کرونا اظهار نمود: با تلاش ها و همکاریهای مردم، از هفته گذشته روند ثابتی را در مبتلا شدن به کرونا سپری می نماییم اما این وضعیت شکننده است و اگر پروتکل های بهداشتی را رعایت نکنیم باز هم شاهد افزایش موارد مبتلا شدن خواهیم بود.
وی تصریح کرد: بزرگ ترین تأثیر و نقش برای کنترل انتشار کرونا در اختیار مردم است که می توانند با رعایت پروتکل های بهداشتی، استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی نقش مهم خود برای مقابله با کرونا را ایفا کنند.
استاندار بوشهر با اشاره به اینکه استان بوشهر روزهای سختی را برای مقابله با کرونا سپری کرده و عزیزان زیادی را از دست دادیم، اضافه کرد: تنها وسیله و داروی بیماری کرونا، رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک است که با این روش می توان کرونا را مدیریت کرده و از وضعیت قرمز خارج شویم.
گراوند با قدردانی از تیم های نظارت و بازرسی در استان تصریح کرد: دستگاه های تخصصی به وظیفه ذاتی خود برای نظارت بر اماکن و اصناف عمل کنند چون که هر گونه قصور و سهل انگاری در این حوزه هزینه های زیادی برای جامعه دارد، بنابراین بخشایش برای برخورد با موارد تخلف جایز نیست.
وی با اشاره به تشکیل کمیته نظارت بر پروتکل های بهداشتی بر دائمی شدن این کمیته و برگزاری منظم جلسات هفتگی آن تصریح کرد.
استاندار بوشهر خطاب به فرمانداران استان اظهار داشت: اگر بانکها، ادارات و مراکز پیشخوان خدمات دولتی و سایر مراکز پروتکل های بهداشتی را رعایت نکردند پلمپ شوند و عواقب عدم رعایت پروتکل ها با مسؤلان دستگاه های اجرایی می باشد، چون که سلامت و آرامش مردم برای ما در اولویت است.
عبدالکریم گراوند در مورد فعالیت میادین میوه و تره بار و بازار ماهی فروشان خاطرنشان کرد: اگر صاحبان مشاغل در میادین میوه و تره بار و بازارماهی فروشان در استان پروتکل های بهداشتی را رعایت نکردند فرمانداران موظف می باشند با همکاری دستگاه قضایی نسبت به پلمپ این اصناف اقدام نمایند.
وی در مورد برگزاری آیین های ویژه ماه محرم در استان بوشهر اظهار داشت: با عنایت به شرایط و خصوصیت های آیین های محرم در بوشهر که در محیط های سربسته انجام می شود یک کارگروه با مسئولیت معاون سیاسی استاندار و حضور ادارات اوقاف، تبلیغات اسلامی، نیروی انتظامی و دانشگاه علوم پزشکی، راهکارهای لازم برای شیوه برگزاری آیین های محرم در بوشهر را بررسی و پیشنهاد دهند.
استاندار بوشهر اظهار داشت: با عنایت به شرایط استان در مورد شیوع ویروس کرونا، محدودیت های کرونایی در استان این هفته هم تمدید می شود.