۱۹۵ فوتی كرونا در ۲۴ ساعت گذشته

آنی غذا: سخنگوی وزارت بهداشت آخرین موارد بروز و فوتی ناشی از كرونا در كشور طی ۲۴ ساعت گذشته را اعلام نمود.
به گزارش آنی غذا به نقل از ایسنا، دکتر لاری اظهار داشت: از روز گذشته تا امروز ۴ مرداد ۱۳۹۹ و برمبنای معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۳۱۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۲۹۸ نفر از آنها بستری شدند.
وی اضافه کرد: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۸۸ هزار و ۸۳۹ نفر رسید.
لاری اظهار داشت: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۹۵ بیمار کووید۱۹ جان خودرا از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۵ هزار و ۴۸۴ نفر رسید.
وی اضافه کرد: خوشبختانه تا کنون ۲۵۱ هزار و ۳۱۹ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.
لاری افزود: ۳۶۷۰ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.
به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، تا کنون دو میلیون و ۳۰۲ هزار و ۶۳۴ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.
وی با تاکید بر ضرورت رعایت فاصله گذاری اجتماعی، شست و شوی مداوم دست ها و استفاده از ماسک در اماکن عمومی و فضاهای سربسته، اظهار داشت: همانند روزهای گذشته استانهای مازندران، فارس، آذربایجان های شرقی و غربی، خراسان رضوی، البرز، خوزستان، لرستان، گلستان، کرمان، زنجان و ایلام در وضعیت قرمز قرار دارند.
سخنگوی وزارت بهداشت با اعلان اینکه ۱۳ استان در وضعیت هشدار هستند، افزود: همین طور استانهای تهران، اصفهان، بوشهر، هرمزگان، قزوین، مرکزی، خراسان شمالی، همدان، خراسان جنوبی، سمنان، سیستان و بلوچستان، اردبیل و کهگیلویه و بویر احمد هم در وضعیت هشدار قرار دارند. اگر مردم مسایل بهداشتی را در استان های در وضعیت هشدار رعایت نکنند و مسئولان نظارت جدی بر پروتکل ها نداشته باشند، این خطر وجود دارد که در هفته های آتی با افزایش موارد مبتلاشدن و فوتی ناشی از بیماری در این استانها روبرو باشیم.
وی افزود: بعنوان مثال در استان خراسان شمالی یک طی هفته گذشته، یک شهرستان به شهرستانهای قرمز افزوده شده؛ بطوریکه چهار شهرستان قرمز و سه شهرستان در وضعیت هشدار بودند. موارد بستری نیز طی یک ماه گذشته در سه شهرستان این استان به سه برابر افزایش یافته است.
لاری همین طور بر ضرورت پرهیز از سفر به جزیره کیش تا بهبود شرایط بیماری، افزود: در استان هرمزگان دو شهرستان از وضعیت قرمز خارج شدند و در کل استان روند نسبتا کاهشی را در موارد بستری و مبتلاشدن شاهد می باشیم اما در دو شهرستان پارسیان و جزیره کیش افزایش موارد بستری و مبتلاشدن نگران کننده است؛ به خصوص در جزیره کیش و از هموطنان می خواهیم تا بهبود شرایط بیماری از سفر به کیش اجتناب کنند.

منبع: