فراخوان دانشگاه علوم پزشكی اراك برای مشاركت داوطلبان در مهار كرونا

آنی غذا: مركزی مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشكی اراك از فراخوان این دانشگاه برای حضور نیروهای داوطلب جهت مقابله با كرونا در استان مركزی آگاهی داد.

یاسر قربانی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: باتوجه به شیوع ویروس کرونا این دانشگاه با هدف تامین نیروی انسانی مورد نیاز بیمارستان ها نسبت به بکارگیری داوطلبان اقدام نموده است.

وی با تاکید بر اینکه این فراخوان داوطلبانه است و دانشگاه هیچ تعهدی نسبت به جذب و استخدام برای همکاری داوطلبانه نخواهد داشت، اضافه کرد: پزشک، متخصصین، پرستار، کمک پرستاری، بهیاری، کمک بهیاری، رادیولوژی، آزمایشگاه تشخیص طبی، روابط عمومی، تصدی امور دفتری و خدمات همچون جامعه هدفی است که برای این فعالیت داوطلبانه دعوت شده اند.

او اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی اراک در امتداد جلب مشارکت و استفاده از ظرفیت گروه های داوطلب و بمنظور پیشگیری و مقابله با همه گیری ویروس کرونا، از بین دانشجویان و هم استانی های مشتاق فعالیت در حوزه سلامت، دعوت به همکاری کرده است که علاقمندان و داوطلبان می بایست به امور اجتماعی دانشگاه مراجعه کنند.

قربانی در ادامه اظهار داشت: از آحاد مختلف مردم، دانشجویان و متخصصین حوزه های مختلف در امتداد مهار و شکست ویروس کرونا برای پشتیبانی از حوزه سلامت استان درخواست می شود که همانند روزهای اول شیوع کرونا، در کنار دانشگاه باشند تا بتوانیم با اتحاد و همدلی این شرایط را تغییر دهیم.

وی اشاره کرد: انتظار می رود همشهریان، سازمان های مردم نهاد، ادارات و صنایع همچنان در کنار دانشگاه علوم پزشکی باشند و ایمان داریم که یکی از راهکارهای از بین بردن این بیماری اتحاد و همدلی بین تک تک مردم و مسئولین است. از عموم مردم درخواست داریم تا با رعایت پروتکل های بهداشتی، عدم حضور در اماکن شلوغ و استفاده از ماسک در خارج از منزل یاریگر مدافعان سلامت در بیمارستان امیرالمومنین(ع) و سایر بیمارستان های استان باشند.

قربانی اظهار نمود: کادر بهداشت و درمان نه فقط در استان مرکزی بلکه در سراسر کشور خسته اند و همانند روزهای اول بویژه در این روزهای گرم با لباس ها و پوشش خسته کننده در حال خدمت رسانی هستند ولی انرژی و شادابی لازم را ندارند و متاسفانه پس از گذشت پنج ماه همچنان شاهد شیوع ویروس کرونا ویروس هستیم.