پیش بینی مرگ ۱۴۵ هزار آمریكایی مبتلا به كووید-۱۹ تا دو ماه آینده

آنی غذا: متخصصان آمریكایی پیش بینی كردند كه شمار قربانیان بیماری كووید-۱۹ در این كشور تا دو ماه آینده به ۱۴۵ هزار نفر می رسد.
به گزارش آنی غذا به نقل از ایسنا، پژوهشگران دانشگاه واشنگتن روز گذشته (دوشنبه) پیش بینی کردند که تا ماه آگوست حدود ۱۴۵ هزار و ۷۲۸ نفر در ایالات متحده بر اثر مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ جان خودرا از دست می دهند که این تعداد بیش از ۵۰۰۰ مورد بیشتر از رقم پیش بینی شده قبلی از تعداد قربانیان تا این تاریخ است.
خبرگزاری رویترز نوشت: قبل از این موسسه ارزیابی و سنجش سلامت این کشور پیش بینی کرده بود که تا ماه آگوست ۱۴۰ هزار و ۴۹۶ نفر در آمریکا بر اثر مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ جان خودرا از دست می دهند. پژوهشگران در ارتباط با علت افزایش ناگهانی این آمار توضیحی ارائه نکرده اند.
برآوردهای جدید از تعداد قربانیان بیماری کووید-۱۹ در آمریکا درحالی عنوان شد که مقامات ایالت تگزاس الان بالاترین رقم موارد بستری در بیمارستان ها را از زمان آغاز همه گیری این بیماری گزارش کردند.
تابحال بیش از دو میلیون نفر در ایالات متحده به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شده و بیش از ۱۱۳ هزار نفر نیز بر اثر مبتلاشدن به این بیماری جان خودرا از دست داده اند.

منبع: