آمار جهانی انتشار كرونا

به گزارش آنی غذا روند افزایش مبتلایان به بیماری كووید-۱۹ در كشورهای مختلف جهان همچنان ادامه دارد و طبق جدید ترین آمارها بیشتر از ۳۱۳ هزار نفر تابحال در اثر مبتلا شدن به این بیماری جان خویش را از دست داده اند.
به گزارش آنی غذا به نقل از ایسنا، آمارها از آن حکایت می کند که شمار قربانیان کروناویروس جدید، عامل بیماری کووید-۱۹ که تابحال به ۲۱۳ کشور و منطقه در سرتاسر جهان شیوع یافته است، به رقم ۳۱۳ هزار و ۲۶۷ نفر رسیده و تابحال ابتلای چهار میلیون و ۷۲۲ هزار و ۳۰۶ نفر هم به این بیماری تأیید شده است.
همچنین بنا بر تازه ترین آمارها بیشتر از یک میلیون و ۸۱۳ هزار و ۳۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ تابحال بهبود یافته اند.
از میان دو میلیون و ۵۹۶ هزار و ۷۵۳ مورد ابتلای فعال به این بیماری در سرتاسر جهان، دو میلیون و ۲۵۵ مورد معادل ۹۸ درصد از کل موارد وضعیت خفیف داشته و تنها ۴۴ هزار و ۸۲۹ مورد معادل دو درصد از کل موارد، وضعیت حاد دارند.
تاکنون در چندین کشور درگیر با بیماری کووید-۱۹ محدودیت های اعمال شده برای کنترل شیوع این بیماری برداشته شده و علاوه بر بازگشایی کسب و کارها، امکان سفر و تردد برای افراد فراهم گشته است.
آمریکا همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار داشته و بیشترین آمار قربانیان و مبتلایان به این بیماری را به خود مختص کرده است. هم چنین اسپانیا و روسیه به لحاظ تعداد مبتلایان در رتبه های دوم و سوم جای گرفته و انگلیس هم بعد از آمریکا بیشترین شمار قربانیان ناشی از کروناویروس را به خود مختص کرده است.
از سوی دیگر طی ۲۴ ساعت گذشته برزیل با افزایش شمار مبتلایان جدیدِ خود در لیست جهانی کشورهای درگیر کرونا از ایتالیا پیشی گرفته و در رتبه پنجم این لیست قرار گرفته است.
بنابرگزارش پایگاه اطلاع رسانی “ورلداُمتر”، تعداد مبتلایان و قربانیان این بیماری در کشورهایی که بنابر گزارش های رسمی بالاترین آمارها را داشته اند تا لحظه انتشار این خبر به ترتیب به شرح زیر است:
۱. ایالات متحده یک میلیون و ۵۰۷ هزار و ۷۷۳ مبتلا، ۹۰ هزار و ۱۱۳ قربانی
۲. اسپانیا ۲۷۶ هزار و ۵۰۵ مبتلا، ۲۷ هزار و ۵۶۳ قربانی
۳. روسیه ۲۷۲ هزار و ۴۳ مبتلا، ۲۵۳۷ قربانی
۴. انگلیس ۲۴۰ هزار و ۱۶۱ مبتلا، ۳۴ هزار و ۴۶۶ قربانی
۵. برزیل ۲۳۳ هزار و ۵۱۱ مبتلا، ۱۵ هزار و ۶۶۲ قربانی
۶. ایتالیا ۲۲۴ هزار و ۷۶۰ مبتلا، ۳۱ هزار و ۷۶۳ قربانی
۷. فرانسه ۱۷۹ هزار و ۳۶۵ مبتلا، ۲۷ هزار و ۶۲۵ قربانی
۸. آلمان ۱۷۶ هزار و ۲۴۴ مبتلا، ۸۰۲۷ قربانی
۹. ترکیه ۱۴۸ هزار و ۶۷ مبتلا، ۴۰۹۶ قربانی
۱۰. ایران ۱۱۸ هزار و ۳۹۲ مبتلا، ۶۹۳۷ قربانی
طبق این گزارش، همینطور کشورهای هند با ۹۰ هزار و ۹۲۷ مبتلا، پرو با ۸۸ هزار و ۵۴۱ مبتلا، چین با ۸۲ هزار و ۹۴۷ مبتلا، کانادا با ۷۵ هزار و ۸۶۴ مبتلا، بلژیک با ۵۴ هزار و ۹۸۹ مبتلا و عربستان سعودی با ۵۲ هزار و ۱۶ مبتلا بیشتر از ۵۰ هزار مورد مبتلا شدن را تابحال ثبت کرده اند.
همچنین سایر کشورهایی که شمار مبتلایان به این بیماری در آنها از ۲۰ هزار نفر فراتر رفته شامل مکزیک، هلند، شیلی، پاکستان، اکوادور، قطر، سوئیس، سوئد، پرتغال، بلاروس، سنگاپور، ایرلند، امارات متحده عربی و بنگلادش هستند.