۱۸۰۸ ابتلای جدید كرونا در كشور

به گزارش آنی غذا سخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی ۱۸۰۸ مورد جدید كووید۱۹ در كشور اطلاع داد.

به گزارش آنی غذا به نقل از ایسنا، دکتر کیانوش جهانپور در اینباره اظهار داشت: از روز گذشته تا امروز( ۲۵ اردیبهشت ماه) و بر مبنای معیارهای قطعی تشخیصی ۱۸۰۸بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد.

وی اضافه کرد: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۱۴ هزار و ۵۳۳ نفر رسید.

به گفته وی، متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۷۱ بیمار کووید۱۹ جان خویش را از دست دادند و مجموع جانباختگان این بیماری به ۶۸۵۴ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه خوشبختانه تابحال ۹۰ هزار و ۵۳۹ نفر از بیماران بهبود یافته و ترخیص شده اند، اظهار داشت: ۲۷۵۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

وی اظهار داشت: تابحال ۶۴۳ هزار و ۷۷۲ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه استان خوزستان کماکان در وضعیت قرمز قرار دارد، اظهار داشت: امکان دارد استان خراسان شمالی هم در وضعیت اخطار باشد. امیدواریم آمار خراسان شمالی در ایام آینده مشابه امروز نباشد چونکه اگر این روند ادامه یابد خراسان شمالی هم نیازمند مداخلات جدی تری خواهد بود.

وی اضافه کرد: اقدامات بسیار خوبی در استان خوزستان انجام شده و اعمال محدودیت های جدید در ایام اخیر صورت گرفته است که ظرف چند روز آینده نتایج آنرا خواهیم دید. امید است مردم بخصوص در خوزستان با رعایت بیشتر نکات بهداشت فردی و عمومی، فاصله گذاری اجتماعی و توجه به محدودیت های اعمال شده مسیر را برای تحقق کاهش موارد ابتلای جدید در ایام آتی هموار کنند.

جهانپور افزود: از همه مردم بخصوص در خوزستان استدعا داریم این نکات را جدی تری بگیرند و در خراسان شمالی هم همچنین تا در ایام آتی اخبار بهتری را از این استان دریافت نماییم.

وی تصریح کرد: اگر گزارشی از ثبات و نزول تدریجی موارد مبتلا شدن در استان ها را اعلام می نماییم به هیچ وجه به معنای بازگشت به شرایط عادی نیست. حفظ شرایط و ارتقای آن مستلزم همکاری جدی و دقیق هموطنان در رعایت فاصله گذاری فیزیکی و رعایت پروتکل ها برای حفاظت از خودشان و افراد دیگر است.