افزایش نمونه گیری كرونا در ژاپن با رشد آمار قربانیان

آنی غذا: با افزایش شمار قربانیان كروناویروس در ژاپن و ترس از فروپاشی سیستم سلامت این كشور، مقامات در تلاش اند تا با بهره گیری از خدمات سواره و تسهیل در جمع آوری نمونه ها، انجام تست های تشخیصیِ كرونا را گسترش دهند.
به گزارش آنی غذا به نقل از ایسنا، ژاپن با وجود فراخوان های خیلی از كارشناسان بهداشتی كه انجام تست های كرونا را برای تشخیص و جداسازی بموقع موارد و كاهش این بیماری ضروری می دانند، برای هفته ها این تست ها را به صورت محدود انجام می داد.
بر طبق اطلاعات دانشگاه آكسفورد، ژاپن در ماه مارس حدود ۵۲ هزار تست واكنش زنجیره ای پلیمراز (PCR) انجام داد كه تنها ۱۶ درصد از كل تعداد تست های انجام شده در كره جنوبی شمرده می شود.
كارشناسان می گویند: استراتژی ژاپن برای پایین نگه داشتن تعداد تست های PCR، ردیابی این بیماری را دشوار كرده است. این در حالیست كه بیماری كووید-۱۹ در توكیو و سایر شهرهای بزرگ این كشور به شكل گسترده ای شیوع یافته و منجر به موجی از عفونت های داخل بیمارستانی و فلج شدن بعضی از مراكز درمانیِ آن شده است.
تصمیم به گسترش انجام این تست ها در حالی صورت گرفت كه شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن این هفته وضعیت اضطراری را كه در ابتدا برای توكیو و شش منطقه دیگر صادر شده بود، به كل كشور گسترش داده و نسبت به افزایش فشار به سیستم درمانی این كشور آگهی داد.
بنا بر گزارش رویترز، این اقدام جهت كاهش فشار بر سیستم سلامت ژاپن صورت گرفته است.
تابحال ۹۷۸۷ نفر در سراسر ژاپن به كووید-۱۹ مبتلا شده اند كه از این میان ۱۹۰ نفر جان خودرا از دست داده و ۹۳۵ نفر نیز بهبود یافته اند.

منبع: