بیمارستان مسیح دانشوری، خط مقدم جبهه مبارزه با كرونا ۱۰۴ بیمار مشكوك به كرونا بستری در بیمارستان مسیح دانشوری

به گزارش آنی غذا رئیس بیمارستان مسیح دانشوری شمار بیماران بستری مشكوك به كرونا در این بیمارستان را ۱۰۴ نفر بیان كرد و اظهار داشت: از این تعداد ۵۰ درصدشان بهبود كامل یافته و یا در حال بهبود هستند.
به گزارش آنی غذا به نقل از ایسنا، دكتر ولایتی در نشست خبری كه امروز دوشنبه در بیمارستان مسیح دانشوری برگزار شد، با تشریح اقدامات بیمارستان مسیح دانشوری برای مقابله با كرونا، اظهار نمود: ویروس كرونا كه به تازگی در كشور چین شیوع پیدا كرده، یك نوع بیماری عفونتی تنفسی به حساب می آید كه به سرعت شیوع پیدا می كند و باعث می شود كه از مرزها به كشورهای دیگر برود و علت آن به علت تردد از چین به روسیه و كشورهای اطراف ایران است.
رئیس بیمارستان مسیح دانشوری اضافه كرد: احتمال این كه پزشكان بتوانند در داخل مرز كشورها، این ویروس را كنترل كنند تا به سایر نقاط دنیا نرود، وجود ندارد و بسیار سریع در دنیا شیوع پیدا می كند. در ایران اخیرا این ویروس مشاهده شده كه خوشبختانه با مدیریت وزیر بهداشت به سرعت تداركات لازم مهیا شده و هم اكنون آمادگی لازم برای مقابله با كرونا در كشور وجود دارد.
ولایتی عنوان كرد: با كمك وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشكی كشور برای مقابله با ویروس كرونا اقدامات خیلی خوبی انجام شده و به صورت خاص وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی امكانات لازم را برای مبارزه با بیماری های عفونی همچون كرونا در اختیار دارند.
وی تصریح كرد: بیمارستان مسیح دانشوری قطب درمان بیماری های عفونی و تنفسی است. كرونا با تنفس ارتباط دارد و این بیمارستان می تواند خدمات مورد نظر در مقابله با كرونا را ارائه نماید. تعداد بستری های مشكوك به كرونا در بیمارستان مسیح دانشوری ۱۰۴ نفر بوده كه ۵۰ درصد آنان بهبود كامل یافته و یا در حال بهبود هستند و البته بیماران سنین بالا، دیابتی و كلیوی در این نوع ویروس صدمه پذیری بیشتری دارند.
رئیس بیمارستان مسیح دانشوری اظهار داشت: این بیمارستان خط مقدم جبهه مبارزه با كروناست و آمادگی لازم برای عرضه خدمات به مردم وجود دارد. به تازگی توسط كشورهای غربی برای ویروس كرونا تبلیغات سوء و هدفمند شده است و می خواهند ترس كاذب در مردم ایجاد كنند اما بیمارستان های كشور همچون مسیح دانشوری با همه امكانات پاسخگوی بیماران مبتلا به كرونا هستند.
برپایه روابط عمومی بیمارستان مسیح دانشوری، ایشان در ادامه تصریح كرد: ایران به صورت شفاف موارد مبارزه با ویروس كرونا را به اطلاع مردم می رساند و اظهار نظر یك فرد منتسب به گروه پزشكی بیمارستان مسیح دانشوری در فضای مجازی كذب است كه با پخش كردن فایل صوتی به دنبال تخریب بیمارستان و تشویش اذهان عمومی بوده و بنابراین مردم نگران كرونا نباشند چون كه این بیماری سخت تر از آنفلوانزا نیست.
وی ادامه داد: وزارت بهداشت و بیمارستان مسیح دانشوری به صورت مستمر آمار و اطلاعات مربوط به كرونا را اطلاع رسانی می كنند.
رئیس بیمارستان مسیح دانشوری تصریح كرد: هم اكنون پزشكان ما در حال خدمت رسانی به بیماران مبتلا به كرونا هستند. در شهر قم، شاهد ثبات در بخش بیماران مبتلا به كرونا هستیم و هیچ جای نگرانی برای مردم نیست و امیدواریم شاهد روند كاهشی بیماران مبتلا به ویروس كرونا باشیم.
دكتر ولایتی افزود: همه پزشكان با جان و دل در حال خدمت به بیماران مبتلا به كرونا هستند و حتی دو نفر از آنان به ویروس كرونا مبتلا شدند. از كادر پزشكی بیمارستان مسیح دانشوری تشكر ویژه می كنم كه خطر می كنند و با تمام وجود به مردم خدمت می كنند. ما به دنبال سلامتی مردم عزیزمان هستیم و به صورت شفاف مسائل را اعلام می نماییم و مردم به شایعات توجه نكنند و نگران نباشند، ان شاءالله بر این بیماری مانند سایر بیماری های دیگر غلبه كرده و پیروز می شویم.