رئیس دانشگاه علوم پزشكی بابل: موارد مشكوك به كرونا ویروس در بابل هنوز تایید نشده است

به گزارش آنی غذا ایسنا/مازندران رئیس دانشگاه علوم پزشكی بابل اظهار داشت: موارد مشكوك به كرونا ویروس در بابل هنوز تایید نشده است.
دكتر سید فرزاد جلالی عصر امروز در جمع خبرنگاران در مورد نتیجه آزمایشات موارد مشكوك به كرونا ویروس اظهار نمود: این مهم در بابل هنوز تایید نهایی نشده است.
وی اشاره كرد: تابحال ۶ فرد مشكوك به كرونا ویروس در شهرستان بابل شناسایی شدند.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی بابل اظهار داشت: تا این زمان ۲ بیمار با علایم بالینی خفیف سفارش به درمان های سرپایی در منزل شده و ۴ نفر دیگر نیز با حال عمومی مساعد در بیمارستان میناگر بستری هستند.
جلالی گخاطرنشان كرد: ۳ نفر ازافراد مشكوك به كرونا ویروس به سبب اینكه سابقه سفر به قم داشتند، مشكوك به كرونا می باشند.
وی اضافه كرد: موارد مشكوك را ایزوله كرده ایم تا در صورت مثبت بودن مبتلاشدن به كرونا، شهروندان دیگر درگیر بیماری نشوند اما هنوز نتایج آزمایشات كرونا ویروس در بابل تایید نشده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی بابل افزود: كرونا ویروس در مقایسه با بیماری های سارس، مرس و آنفلوآنزا كشندگی كمتری دارد.
جلالی بیان كرد: میزان مرگ و میر در بیماران آلوده به كرونا ویروس، به طور میانگین ۲درصد است و در بیمارانی كه دارای بیماری زمینه ای و اختلال در سیستم ایمنی باشند، بیشتر است.
وی اظهار داشت: از شهروندان می خواهیم از روبوسی، دست دادن، شركت در محافل شلوغ، مصرف قلیان اجتناب كنند و با رعایت بهداشت فردی، رعایت فاصله با افراد سالم یا مبتلا به سرماخوردگی، شست و شوی مرتب دست ها با شوینده ها به مدت ۲۰ ثانیه خودرا در مقابل این بیماری ایمن كنند.

منبع: