در سفر وزیر بهداشت به منطقه سیل زده سیستان و بلوچستان صورت گرفت آغاز ساخت ۳۳پایگاه اورژانس درسیستان و بلوچستان

به گزارش آنی غذا عملیات اجرایی ساخت ۳۳ پایگاه اورژانس به صورت همزمان در جنوب سیستان و بلوچستان و دانشگاه علوم پزشكی ایرانشهر با حضور وزیر بهداشت شروع شد.

به گزارش آنی غذا به نقل از ایسنا، دكتر سعید نمكی در حاشیه بازدید از مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان، اظهار داشت: خوشبختانه تجارب بسیار خوبی در سیلاب های گسترده بهار سال جاری در كشور به دست آمد كه از دستاوردهای آن در جلوگیری از بروز بیماری در مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان، استفاده می نماییم.

نمكی اضافه كرد: خوشبختانه در حوزه سلامت در مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان، همه مسائل، تحت كنترل است و روزهای آینده را روزهای سختی در زمینه بهداشت و درمان این مناطق، نمی بینم و دارو و تجهیزات پزشكی، به مقدار كافی در این مناطق توزیع شده و از این بابت، نگرانی نداریم. در عین حال با آمادگی كامل همكاران ما در دانشگاه علوم پزشكی ایرانشهر و ستاد وزارت بهداشت و همینطور استفاده از تجارب پرارزش بهار سال جاری در سیلاب های گسترده كشور، مواردی مانند توزیع نیروی انسانی، دارو، تجهیزات پزشكی، انتقال بیماران و مادران آبستن پرخطر به محل های امن بخصوص انتقال ۱۶۹ مادر آبستن به نقاط امن همچون اقدامات حوزه سلامت در مناطق سیل زده بود.

وزیر بهداشت تصریح كرد: حتما سایر نهادها باید در تأمین آب شرب سالم مورد نیاز مردم و جمع آوری لاشه های حیوانات اهلی در مناطق سیل زده كمك كنند و امیدواریم كه با برنامه های مدون موجود، در ادامه راه، مشكلی به نام بیماری های واگیر و شیوع اپیدمی ها در مناطق سیل زده نداشته باشیم.

نمكی همینطور در دومین روز سفرش به مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان از مركز جامع خدمات سلامت عوركی شهرستان چابهار بازدید و نحوه عرضه خدمات به بیماران و وضعیت داروهای موجود در این مركز را ارزیابی كرد.

گفتنی است در این سفر، دكتر تقوی نژاد معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی، دكتر جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت، دكتر كولیوند رئیس سازمان اورژانس كشور، دكتر گویا رئیس مركز مدیریت بیماری های واگیر و دكتر جهانپور رئیس مركز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، دكتر نمكی را همراهی كردند.
آغاز عملیات اجرایی ساخت ۳۳ پایگاه اورژانس جنوب سیستان و بلوچستان با حضور وزیر بهداشت
به گزارش آنی غذا به نقل از ایسنا، عملیات اجرایی ساخت ۳۳ پایگاه اورژانس به صورت همزمان در جنوب سیستان و بلوچستان و دانشگاه علوم پزشكی ایرانشهر با حضور وزیر بهداشت، رئیس سازمان اورژانس كشور، معاونین درمان و توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت و رئیس و مدیران دانشگاه علوم پزشكی ایرانشهر شروع شد.

نمكی در حاشیه آیین آغاز همزمان ساخت ۳۳ پایگاه اورژانس دانشگاه علوم پزشكی ایرانشهر در شهرستان كنارك هم اظهار داشت: در استان سیستان و بلوچستان به علت حوادث فراوان و عدم دسترسی كافی به مراكز درمانی، وجود پایگاه ها و آمبولانس های اورژانس، بسیار مهم و اساسی است و می تواند خدمات مورد نیاز مردم را عرضه كند.

وی اضافه كرد: امیدوارم ساخت این پایگاه ها با سرعت صورت گیرد و تا پیش از آخر سال آینده و دهه مبارك فجر به پایان برسد تا ساختار شبكه اورژانس در دانشگاه علوم پزشكی ایرانشهر به تدریج كامل شود.

بنابر اعلام وبدا، این ۳۳ پایگاه شامل پایگاه های اورژانس شهری و جاده ای است كه در متراژهای ۹۵ و ۱۵۰ متری راه اندازی می شود.

در حال حاضر ۷۷ پایگاه اورژانس فعال در سطح دانشگاه علوم پزشكی ایرانشهر فعال و ۳ پایگاه در حال ساخت است كه تا دهه مبارك فجر تكمیل می شود.

وزیر بهداشت همینطور از مركز درمانی ۱۰ تختخوابی شبانه روزی كنارك بازدید كرد.