پیش بینی مرگ ده ها هزار نفر در انگلیس به سبب آلودگی هوا

آنی غذا: در پیش بینی جدید گروهی از كارشناسان انگلیسی نسبت به احتمال مرگ بیشتر از ۱۶۰ هزار نفر بر اثر آلودگی هوا طی ۱۰ سال آینده در این كشور آگهی داده شد.
به گزارش آنی غذا به نقل از ایسنا، در این بررسی آمده است: طی ۱۰ سال آینده این احتمال وجود دارد كه بیشتر از ۱۶۰ هزار نفر در انگلیس بر اثر مبتلا شدن به سكته مغزی و حمله قلبی ناشی از آلودگی هوا جان خویش را از دست بدهند. این رقم معادل با مرگ روزانه بیشتر از ۴۰ نفر بر اثر بیماری های قلبی عروقی ناشی از آلودگی هواست.
انجمن قلب انگلیس كه مبادرت به جمع آوری این آمار كرده، اعلام نموده است: هم اكنون سالانه ۱۱ هزار مورد فوتی برآورد شده اما این رقم با تداوم افزایش میانگین سنی جمعیت بیشتر خواهد شد.
طبق اعلام این انجمن، انتشار ذرات معلق كمتر از ۲.۵ میكرون با تاثیرات بسیار مخربی بر سلامت قلب همراه می باشد كه خطر حمله قلبی و سكته مغزی را افزایش داده و همینطور بیماری های جسمی موجود را تشدید می كند.
به گزارش روزنامه گاردین، مدیر اجرایی این انجمن اظهار داشت: هر روز میلیون ها نفر از مردم سراسر انگلیس ذرات سمی ای را استنشاق می كنند كه به جریان خون نفوذ كرده و خطر سكته قلبی و مغزی را می افزایند.

منبع: