وزیر بهداشت مطرح كرد نقش بهورزان در موفقیت نظام مراقبت های اولیه سلامت

به گزارش آنی غذا وزیر بهداشت در پیامی به مناسبت روز بهورز، نقش بهورزان را در تحقق اهداف راهبردی سلامت پرارزش و موثر دانست.
به گزارش آنی غذا به نقل از ایسنا و بنابر اعلام وبدا، در متن پیام دكتر سعید نمكی به مناسبت روز بهورز آمده است: «روز ۱۲ شهریورماه هر سال كه روز بهورز نامگذاری شده است، فرصت مغتنمی برای مرور و ارج گذاردن به دستاوردهای نظام سلامت در تحقق عدالت، كارآمدی، اخلاق و شان والای انسانی و حركت به سمت پوشش همگانی سلامت است.
یكی از اصلی ترین و مهم ترین عوامل در تحقق این دستاوردها موفقیت نظام مراقبت های اولیه سلامت و نقش كلیدی و بارز بهورزان در دستیابی به این موفقیت است.
انسان های پاك و پرتلاشی كه از ارزشمندترین و موثرترین سرمایه های انسانی برای تحقق اهداف راهبردی سلامت بوده و خدمات آنها در گستره تمامی ابعاد سلامت و در محروم ترین نقاط كشور، تاثیرات شگرفی بر ارتقای شاخصهای سلامت در مناطق روستایی داشته است.
در این میان نقش مربیان محترم بهورزی در تربیت و آموزش بهورزان جامعه نگر بسیار كلیدی و اهمیت دارد.
ضمن تبریك این روز به بهورزان ارجمند و مربیان محترم بهورزی، برای یكایك این عزیزان سلامتی، شادی و توفیق روز افزون مسئلت دارم و آرزو می كنم خدمات صادقانه و پرارزش آنان مورد قبول درگاه خداوند متعال باشد.»